Control Z Konusu ve Yorumu – 2021 Dizi İncelemeleri

Control Z Konusu ve Dizi İncelemesi

Yeni yayın günümden herkese selamlarrr! Stajım başladığı için artık pazartesi günleri değil Perşembe günleri sizlerle olacağım. Tabii bir aksilik olmazsa. İyi okumalarrr.

Control Z Konusu

Lise çağında olan bir grup gencin kimselerin öğrenmesini istemediği sırları bir hacker tarafından ortaya çıkartılır. Raul, okulun gözlem yapmada iyi olan, hiç bir noktayı kaçırmayan Sofia’dan hackeri bulması için yardım ister. Ve birlikte hackeri aramaya başlarlar. Bu sırada okula transfer olan yeni öğrenci Javier’in de geçmişi pek temiz değildir.

Control Z Yorumu

Öncellikle bir uyarı yapmak istiyorum. Dizi de lise zorbalığı had safhada diyebilirim. Aranızda okul zamanları bu gibi kötü davranışlara maruz kalanlar olabilir ve eğer ki anksiyeteniz varsa ve tetikleniyorsanız izlemeyin. Genel olarak liselerde olan zorbalıkları diziler, filmler ve kitaplar sayesinde şahit oluyorum ve bu dizide bana çok uzak gelmedi. Ama nedense izlerken, insanların gerçekten neden kötülüğü sonuna kadar körüklendiklerini anlayamadım.

Control Z dizisi 8 bölümden oluşmakta ve bölüm süreleri 35-40 dk arasında. Control Z minicik bir dizidir kendisi.

control z

İşin içinde gizli bir hacker olmasına rağmen aslında tahmin edebileceğiniz bir isim. Hatta şu Sofia‘ın süper yetenek işi gözlemi sayesinde bulur falan derken azıcık yoldan sapıyor. Sonlara doğru hackera ”Seni buldum,” gülümsemesi atıyor ama kazara buldu onu da. Yoksa bulacağı yoktu yani. Bu kısımda biraz sinir oldum diyebilirim. Çaylak Sherlock‘umuz sınıfta kaldı.

Neyse konumuz nasıl bulup bulmaması değil aslında. Bu gibi dizilerde teknolojinin nelere sonuç doğurabileceğini gördük. Hem de en kolay şekilde. Eh tabii işin uzmanı olmadığım için ne kadar doğrudur bu yöntem bilemiyorum.

Ama ne kadar bu gibi şeyler izlersek izleyelim yavaşça bağımlısı oluyoruz sanırım. Gerçi şu koronalı günlerde telefon ile yapışık olmayan kim kaldı ki?

Ayrıca dizide madde kullanımı ve cinsellikte bulunmakta. Eğer Netflix hesabınız varsa zaten belirtiliyor. Eğer sitelerden izleyecekseniz de bilginiz olsun.

Son olarak final?

Tarayıcıya dizi için ” Control Z ikinci sezon ne zaman? ” diye aratmadım. Sanki her şey tam olarak yerinde bitmiş gibiydi ama eksik bitmiş gibiydi de. İkinci sezona gerek yok bence. Belki aynı tarzda farklı kahramanlar olabilir?

Sağlıcakla kalın…

Daha fazla dizi incelemesi için tıktık

-Rase

Rase

HEYYOOO!!

2 thoughts on “Control Z Konusu ve Yorumu – 2021 Dizi İncelemeleri

  • 08/03/2021 tarihinde, saat 16:22
    Permalink

    ayyy tabi ki de 2.sezon gelmeli javier ölmemeli..

  • 29/05/2021 tarihinde, saat 14:23
    Permalink

    Yorumun için teşekkürlerrr,ve evet kesinlikle ölmemeliydi ama ikinci sezon bana uzak gibi geliyor 🤔

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.