Do You Like Brahms? Konusu ve Yorumu

Bir şeyi sırf seviyorsunuz ve size bir şey de kazandırmayacak biliyorsunuz, arkasından gider miydiniz? Hayatınızda büyük değişiklikler olurken verilen kararlarda sabit fikirde kalmak zordur. Ve “ Do You Like Brahms? ” dizisini izlerken bunu bir kez daha farkına varacaksınız.

Do You Like Brahms Konusu

 • Sezon: 1
 • Bölüm: 16
 • Dil: Korece
 • IMDb: 7.8/10
 • Romantizm ve Müzik

KONUSU :Dizide bir ana karakterimiz var. Bu ana karakterimiz hayallerinin peşinden gitmeyi seçmiş biri. Bu karakterimiz hayallerinin peşinden koşarken diğerlerinin ona çelme takılıp düşüreceklerini bilmiyor. Kendi hayatını sevdiği bir şey üzerinden kazanmak istiyor bu yüzden de sıkı çalışıyor fakat tam olarak hiçbir zaman hazır hissetmiyor.

Tüm bu karmaşa ve mücadele arasında da kalbine biri giriyor. Ve bunlar da arkadaşlık ilişkilerinde sorunlar yaratıyor. Ana karakterimiz kendi hayatınız düzene sokma çabası içindeyken bir yandan da kendi kalbini toplayıp düzenlemeye çalışıyor. 

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Oyuncular / Karakterler 

Chae Song-ah: Ana kadın karakterimiz. İçine kapanık ve kendi yolları ile oyunu kazanmaya çalışan bir karakter. Başta diziyi izlerken bu karaktere karşı biraz ön yargım oluşmuştu. Çünkü dizi başlarında çok içine dönük ve kendini ifade edemeyen bir karakter gibi gözler önüne serilmişti. Fakat dizinin ilerleyen bölümlerinde karakteriniz nasıl gelişim gösterdiğini görüyoruz. Zamanla bu karakterimiz açılıyor ve kendini ifade etme yönünden de oldukça gelişiyor.

Park Joon-young: Ana erkek karakterimiz. Bu karakterin de yine aynı şekilde kendini ifade etme yönünde bazı sorunları olduğunu dizi boyunca görüyoruz ve aslında diğer birçok karakter tarafından da bu söyleniyor. 

Do You Like Brahms Yorumu

İlk olarak değinmek istediğim konu dizinin sanatsal olarak iyi işlendiğini düşünüyorum. Çalgılarla pek arası olan ya da çok bilgisi olan biri değilim bu yönden fakat izlerken yine de gözüme bir şey çarpmadı. 

Do You Like Brahms

Karakterlerin çalgı aletlerini çalıyor olduğu sahnelerin de iyi iletildiğini düşünüyorum. Şu an sorsanız “bu karakter bu çalgıyı çalabiliyor mu?” gerçekten hiçbir fikrim olmaz konuyla ilgili. Ayrıca sadece bu değil çalarken bu işe ruhlarını katmış gibi oynamıştı oyuncular ve bu da önemli bir unsur şahsen.

Do You Like Brahms

Oyunculuk açısından da dizinin iyi olduğunu düşünüyorum. Özellikle Chae Song-ah karakterini canlandıran Park Eun-bin’in zaten daha önce de birkaç dizisini izlemiştim. Ve gerçekten çok iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Eğer Park Eun-bin’in Hello my twenties! dizisinde izlediyseniz gerçekten bu diziyi yani “Do you like Brahms?”da izlerken bence şoka girebilirsiniz. Çünkü bu iki karakter tamamiyle birbirinin tersi karakterler. 

Fakat, hep bir fakatımız oluyor. Dizinin çekim ve geçiş sahneleri açısından kesinlikle iyi olduğunu düşünmüyorum. Birçok geçiş sahnesini izlerken direkt göreceksiniz. Yani demek istediğim sahne gözlerinizin önünde pat diye değişecek. Bu da izlerken rahatsız edici olabilir ama tabi yine de tam bir engel oluşturmuyor bence.

do you like brahms kesit

Ayrıca, dizinin yarım bırakıldığını düşünüyorum. Genel olarak kdramalarda zaten garip sonlara ya da tam olarak son olmayan sonlara alışkınız fakat bu dizinin başının da garip bir şekilde başka bir şeyin yarısından başlamış gibi olduğunu düşünüyorum.

Do You Like Brahms Kimler İzlemeli

Bence bu diziyi herhangi bir kdrama seven kişi beğenebilir. Aşırı dikkat gerektirmediğini düşünüyorum arada bir kaç sahnede dikkatinizi vermeniz gerekse de o kilit sahneler dışında yemek yerken ya da zaman geçsin diye izleyebileceğiniz bir dizi.

Pell

Daha Fazla Dizi incelemesi için tıktık

Pell
ily

Pell

Merhaba ben Pell. Her türlü yorumunuza ve önerinize açığım! Twitter adresimden bana istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz <3

2 thoughts on “Do You Like Brahms? Konusu ve Yorumu

 • 29/05/2021 tarihinde, saat 03:22
  Permalink

  Diziye başladığımda çok sevmiştim. Kendilerini ifade edemeyen, hislerini müzikle gösteren iki karakterin arkadaşlığı çok güzeldi. Ayrıca başrolleri de çok severim özellikle kızı. Oynadığı karakterin kemanla olan aşkı ve yetenekli olmayışı da çok güzel anlatılmıştı Ama ikisi sevgili olduktan sonra dizi benim için olumsuz yönde değişti. Yahu kıskanır içine atar, bir şey olur içine atar aralarında asla düzgünce iletişim kuramıyorlardı. Çok sinirlendim diziyi izlerken. Konuşsanıza diye bağırdım resmen.

 • 30/05/2021 tarihinde, saat 00:15
  Permalink

  Evet cidden sana kesinlikle katılıyorum. İzlediğim en tuhaf ilişkilerden biriydi ve dizi boyunca asla çifti uyumlu bulamadım. Üstelik kadın karakter sevdiğim oyunculardan biri ve oyunculuğunun da iyi olduğunu bildiğimden bence burada suç kesinlikle ekipte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir