İçinizi Isıtacak Filmlerden Oluşan Bir Film Listesi – Yumuşak İçimli Filmler

Film Listesi / Öneri Filmler / En İyi Filmler / İzlenecek Filmler / 2021 Film Önerileri

Ölü Gelin filmi

Film Listesi

Karnım doysun ama pastam dursun modundayken izlenecek film arayışında olanlar için böyle bir film listesi hazırlamak istedim. Umarım beğenirsiniz, keyifli okumalar.

Begin Again

Romantik/Dram ‧ 1 saat 45 dakika

IMDb 7.4/10

Farklı hayatlar yaşayan iki müzisyenin yolları hiç ummadıkları anda kesişir. Yaşadıkları olaylardan sonra hayatlarında yeni başlangıçlar istemeyen bu ikili aslında hayatlarını değiştirecek noktayı çoktan keşfetmişlerdir ve sadece içlerinden gelen sese kulak vermeleri bu değişim için yeterlidir.

Dan Mulligan, ünlü bir müzik yapımcısıdır. Ancak son dönemlerde kariyeri düşüşe geçmiştir. Eşinden ayrılmış ve kızına iyi babalık yapamadığını düşünen Dan, bir hayli umutsuzdur. Zamanının çoğunu barlarda geçirmeye başlayan Dan, sahneden gelen bir müzik karşısında mest olur ve işte ikilinin karşılaşma anı. Gretta, Dan’ın vakit geçirdiği barda şarkı söylerken Dan tarafından keşfedilir.

Big Fish – Büyük Balık

Fantastik/Dram ‧ 2 saat 5 dakika

IMDb 8/10

William Bloom, babası kanser nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, aile evine geri döner. Gezgin bir satıcı olan babasını yakından tanımak için, efsanevi bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar.

Babasının yaşadıklarına dair efsaneler ve mitler, bir puzzle’ın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını zaferleriyle ve zaaflarıyla ortaya dökecektir.

Filmde, babanın hikayeleri inanılmaz bir görsel şölende anlatılıyor. Bir yandan bu hayal dünyasına hayran olunası.

Tim Burton filmi olması da +1 izleme nedeni.

The Fall – Düşüş

film listesi

Fantastik/Macera ‧ 1 saat 57 dakika

IMDb 7.9/10

Kolu kırıldığı için Los Angeles Hastanesi’nde yatmakta olan 10 yaşındaki Alexandria, burada filmlerde dublörlük yapmakta olan Roy ile tanışır.

Roy ve Alexandria kendi aralarında, intikam peşindeki beş kahraman hakkında bir masal uydururlar: Maskeli bir kabadayı, Afrikalı kaçak bir köle, Hintli bir mistik, İtalyan bir anarşist ve bir doğa bilimci, ıssız bir adaya sürgün edilmişlerdir. Düşüş, akıl almaz sahnelerin rengârenk canlandırma planlarıyla harmanlandığı son dönem filmler arasında, izleyiciyi görselliğiyle yakalayacak, akıllardan kolay silinmeyecek bir yapıt.

The Breakfast Club – Kahvaltı Kulübü

film listesi

Dram/Gençlik ‧ 1 saat 37 dakika

IMDb 7.8/10

Hafta sonum okulda cezaya kalıyor olmalarından başka hiçbir ortak noktası olmayan beş lise öğrencisinin bir cumartesi günü boyunca yaşadıklarını konu alıyor. Okulun prensesi Claire, sporcu Andrew, suçlu John Bender, deha Brian ve deli Allison’un bir gün için birbirlerini tanıma ve kabul etme hikâyesini anlatıyor.

Birbirine yabancı beş genç üzerinden ahlaki sorgulamalarda bulunan The Breakfast Club , izleyiciyi önyargıları ve toplumsal baskıları yeniden değerlendirmeye itiyor. 

Frank

film listesi

Müzikal/Komedi ‧ 1 saat 36 dakika

IMDb 7/10

Klavye çalmanın yanı sıra kendi şarkılarını da yazan ve bu konuda yetenekli olduğunu düşünen Jon, bir gün sandviçini almış sahil kenarında oturup ilham ararken bir adamın kendini denizde boğmaya çalışmasına tanık olur. İşin ilginç yanı park etmiş bir minibüsün önünde duran bir adamın usanmış bakışları boğulan adamın üzerindedir.

Adam, çılgınca bir hareket yaptığını söylediği bu kişinin kendi müzik gruplarının (artık eski) klavyecisi olduğunu söyler, Jon da kendisinin de klavye çaldığını belirtme ihtiyacı duyar. Adam minibüse girer, görmediğimiz birine bir soru sorar ve Jon’a dönüp artık gruplarının yeni üyesi olduğunu söyler.

Kafasında kocaman bir maske taşıyan Frank’in liderliğinde toplamda birbirinden tuhaf beş kişiden oluşan bu eksantrik müzik grubunun yeni üyesi haline gelen Jon, ilk iş olarak onlarla birlikte bir albüm kaydetmek üzere kırsalda bir eve taşınır.

Yeni arkadaşlarıyla yaşadığı her şeyi videoya çekip Youtube’a yükler, attığı her adımın da tweetini paylaşır. Henüz yirmi bile olmayan takipçisi bu absürt insanların absürt davranışlarına sosyal medya aracılığıyla tanıklık edince on binleri bulan bir kitle artık Jon, Frank ve diğerlerini ABD’nin en büyük festivallerinden birinden davet almaya kadar iter.

Benzer bir liste yapmamı isteyen olursa hiç çekinmeden yazabilirsiniz, birçok ruh haline göre film arşivleyenlerden biri de benim çünkü, seve seve paylaşırım.

İyi seyirler dilerim.

-Özlem

 

Önceki yayınım: Bir Türk Filmi: Kosmos Konusu ve Yorumu

Diğer film incelemeleri için tıklayın.

Özlem

Özlem

Gazi'de İngilizce Öğretmenliği son sınıf öğrencisi, yedinci sanat dalına düşkün biri. Sinemanın gücüne inanır, zamanını anlamak ve anlatmak için harcar, arada yazar, çokça düşünür. Keşfetmeyi ve yolculuğu seven biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir