Frances Ha Konusu ve Yorumu – Film İncelemeleri

Frances Ha Film Konusu ve Yorumu

”Her zaman dağınık olacaksın ve her zaman aynada kendine fazla bakacaksın.”

Frances Ha Konusu

  • Süre: 1 saat 26 dakika
  • Yıl: 2013
  • Tür: Romatik/Komedi
  • IMDb: 7.5/10

New York’ta yaşayan 27 yaşındaki Frances Ha, dans konusunda çok iyi görülmese de en çok istediği şeylerden birisi stajyer olduğu dans topluluğunda kalıcı olmaktır. Bir diğer istediği şey ise kendi adının yazılı olduğu bir evinin olmasıdır.

Film Yorumu

Yolda her zaman umursamadan, içtenlikle dans edebilen, dışa dönük bir dansçı Frances. Hayatında her zaman arkadaşlarına ve samimiyete önem veren birisi. En sevdiği, en iyi anlaştığı arkadaşıyla aynı evde yaşarken onu bırakmak istemediği için erkek arkadaşından ayrılan bir dost.

Arkadaşıyla birlikte kendilerini sevişmeyen evli lezbiyen çift olarak tanımlayıp evliler zaten sevişmez diye de ekliyorlar. Bu şekilde hayatında çok sorun olmadan yaşarken en yakın arkadaşı daha iyi bir ev bulup gidiyor. O günden sonra hayatı karmaşık bir hal almaya başlıyor Frances Ha’nın. Tek başına hem geçim kaygısıyla baş etmeye çalışıp hem de hayallerinin peşinden koşmaya çalışıyor.

Frances Ha Film Konusu

Frances Ha üzüntüsünü, sıkıntısını arkadaşına yansıtmasa da içinde bir şeyler eksikliğini izlerken görebiliyorsunuz. Film boyunca o ağlamadıkça benim daha da içim sıkıldı, burkuldu onun yerine ben ağladım.

Dans konusunda önüne engeller çıkması, tüm hayatını etkilemesi Frances Ha’yı içinde bulunduğu durumdan daha da çıkılamaz hale soktu. Çevresinde ona acıyan gözler olması ama hiçbir zaman kendine acımaması .

Paris’e gidip ne yapacağını bilememesi ”çünkü bazen yapman gerekeni zamanında yapmak güzeldir” demesi. Her şey yoluna girmeye başlarken hayallerinden biri olan bir eve sahip olması ama zile ismini yazdığında Halladey olan soyadının sığmayıp Frances Ha diye yarım kalması.

İşte bana yansıyan hikayesi buydu Frances Ha’nın. İzlerken hem üzüldüm hem de tek başına olup zorluk çekmesine rağmen dimdik durup, istediklerini elde etmesine imrendim. Siyah beyaz bir film ama Frances Ha’nın kişiliği o kadar renkli ki izlerken içinizi ısıtıyor ve her şeyi tüm canlılığıyla gösteriyor.

Frances Ha

Film Fragmanı;

Daha Fazla Film İncelemesi için Tıklayın

Epiphany

Epiphany

Epiphany

bahar, piyano, mor seven bir küçüğüm fakat sadece dizi, film ve kitaplara sığabiliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir