Hello My Twenties! Konusu ve Yorumu – Age Of Youth

Hiç bir yurtta kalıp arkadaşlarıyla takılmak isteyen kız oldunuz mu? Ya da beş tamamen farklı kişinin aslında yakın arkadaş olduğunu görünce hayrete düştünüz mü? Bu soruların en azından birine cevabınız evet ise, Hello, My Twenties! dizisi size cevap kazandıracak demektir. Dizi aynı zamanda ” Age of Youth ” ismi ile de anılıyor bunu da başlamadan önce belirtmek istedim. Ayrıca, diziye Netflix üzerinden de ulaşabilirsiniz. O zaman başlayalım, bugünkü konumuz en sevdiğim kore dizilerinden biri olan Hello My Twenties! 

Kısaca Hello, My Twenties! ( Age Of Youth ) ;

  • Sezon: 2
  • Dil: Korece
  • ImDb: 8.3/10
  • Drama/Gençlik dizisi

Hello My Twenties! Konusu

Bir grup kız öğrenci bir ortak evde bir araya gelir. Hepsi birbirinden oldukça farklıdır. Ve, normal olarak ilk başta birbirleriyle geçinemezler. Fakat zaman alışkanlıklara yol açar ve bu kız grubu gittikçe yakınlaşmaya başlar. Birbirilerinin başlarında geçen olaylar da bu arkadaşlığı ayrıca destekler ve bu bambaşka beş kızımızın ayrılmaz olduğunu görürüz.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Age Of Youth Karakterleri

Hello My Twenties! netflix

Yoon Jin-Myung: Dışarıdan sert gözüküp içinde aslında pamuk olan insanlar vardır ya Yoon da o kategoriden. Karakteri izlerken hem sinir olup hem de gurur duyacaksınız. Hırslı ve çalışkan bir kızımız diyebilrim. Fakat, biraz sessiz ve içine kapanık. Bu sessizlik ona bazı şeyler kaybettiriyor fakat diğer taraftan da az kazanmıyor değil.

Kang Yi-na: Benim favori karakterlerimden biri diyebilirim. Kang’ın kendine has bir havası var. Yöntemleri diğerlerinden farklı ve yaratıcı bir karakter. Doğal olarak kendine çekiyor, bir cazibesi var.

Yoo Eun-Jae: İşte sinir olduğum karakterlerden biri. Ayrıca, yine içine kapanık sessiz bir karakterimiz. Yoo karakterini oynayan kişi ikinci sezonda değişiyor ve şahsen ikinci sezondaki hiç de bu karakteri dolduramıyor. Saf ve soft bir karakter. Ne gerekiyorsa o an onu yapıyor fakat karar verme yönünün biraz gelişmesi gerek.

Hello My Twenties! oyuncuları

Song Ji-won: Bu karakteri oynayan oyuncuyu o kadar çok beğendim ki diğer dizilerine bile baktım. Karakter tamamen doğallıktan oluşuyor. Çevresine verdiği enerji harika  -Tabi aşk hayatı için aynısını söyleyemeyeceğim. Neşeli ve kendini izlettiren bir karakter.

Jung Ye-eun: Son karakterimiz, aynı zamanda günümüz genç kızlarının çoğunu temsil eden bir karakter. Başlarda Jung’a sinir olacaksınız fakat zaman geçtikçe daha çok tanıyıp benimseyeceksiniz diye düşünüyorum.

Hello My Twenties! Yorumu

Bu dizinin konusu her ne kadar farklı gibi durmasa da genel Asya dizilerinden farklı olduğunu söyleyebilirim. İzlerken karakterlerin orijinalliğini de göreceksiniz. Bir solukta biten bir dizi. Her genç kızın başına gelebilecek şeyler dizide yer veriliyor. Hepsinin hayatında deneyim ettikleri şeyler sonucunda nasıl şekillendikleri oldukça açık gözler önüne seriliyor.

Dizinin karakter analizi yapmak isteyen biri için doğru dizlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Karakter gelişimlerine dizi boyunca baya dikkat edilmiş. 

Hello My Twenties! konusu

Dizimiz çoğu izlediğim dizi aksine pek çok ayrıntı yakalayabildiğim bir dizi değil. Cidden hayat gibi işliyor dizi. Kızlar birçok konuda anlaşamıyor evde ve bu gösteriliyor. Öyle klasik dizilerdeki gibi her şey hemen güzel bir şekilde sonuca ulaşmıyor. 

Hello My Twenties

Dizinin akıp gittiğini söyleyebilirim. Ben şahsen iki-üç gün içerisinde diziyi bitirmiştim. Ve bitirdiğim zaman ise uzun bir dönem yokluğunu çektim. Kafa yormayan, dikkat gerektirmeyen akıp giden bir dizi…

Dizi bir gençlik dizisi fakat lisede geçmiyor. Aksine, üniversitede geçiyor ve karakter cidden yaşıtlarını temsil eder türden karakterler. Karakterlerin çoğu az da olsa bir aydınlığa sahip. Demem o ki, izleyicinin sinirini anlamsız hareketler yaparak bozmuyor ya da neden onu yaptıkları dizide gösteriliyor.

Hello My Twenties! ( Age Of Youth ) Dizisini Kimler İzlemeli

Yemek yerken yanında da bir şeyler izlemek isteyen ve aynı zamanda da gençlik dizilerini seven kişilerin bu diziyi izlemesi gerektiğini düşünüyorum. İçinizi cıvıl cıvıl yapıp aynı zaman da bazı olaylar ile hafifte olsa yakacak, aynı gençlik gibi.

Daha fazla dizi incelemesi için tıktık

-Pell

Pell
ily

Pell

Merhaba ben Pell. Her türlü yorumunuza ve önerinize açığım! Twitter adresimden bana istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir