Her Private Life Konusu ve Yorumu – Bir Fanlık Hikayesi

Selammmmm. Ben geldim arkadaşlar, 2 haftalık aradan sonra Her Private Life dizi yorumu ile karşınızdayım. Bu iki haftalık aradan da böyle fanlık konulu Kore dizi yorumu ile çıkmam oldukça manidar. Kendime eski günleri hatırlatmış bulundum.

Her Private Life Konusu

Her Private Life genel olarak bir gizli yürütülen fanlık hikayesini konu alıyor. Bir k-pop grubu üyesine fanlık yapan başrolümüz; çeşitli etkinliklere, havaalanı çıkışına vs. giderek pozlarını çekip editleyip ondan edit bekleyen fanlar ile paylaşıyor. Bir çeşit fan hesabının yürütücülüğünü yapıyordu. Asıl işi ise bir sanat müzesi direktörlüğü olan karakterin hayatında; çeşitli etkenler sebebiyle saklı yaşadığı fanlığının açığa çıkma tehlikeleri atlatmasını konu alan bir diziydi.

Zamanında yayınlanırken izleyip efsane şekilde beğendiğim söylenemese de bir ikinci turu daha sakin kafayla izleyeyim diyerek başladım. Ve nelere sinirlendiğimi bu şekilde hatırlamış oldum. Yorumlar kısmında bahsedeceğiz bu durumlardan.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Dizi yayınlanırken büyük bir kitleye ulaşamamış olmasını, orta yaş hikayesi ve komedi içerikli oluşunun hedef kitleye uygun olmayışı olabilir diye düşünüyorum. Reytingleri ortalama 2-3 arasında gitmiş zamanında. En azından She Would Never Know boyutunda değildi şükür edelim. Dizinin karakterlerinden bahsedecek olur isek;

Oyuncular

 • Sung Deok-Mi :Kadın başrolümüz olan Deok-Mi bir fanlık ile müdürlüğü aynı bedende farklı zamanlarda çıkardığı bir hayat yaşıyordu. Canlandıran aktrist bu rolünden sonra hep bir şirket departmanı havasında rolleri kabul etmeye başladı. Kendisini Healerdan hatırlayacaksınızdır.

Her Private Life konusu

Ailesi ile olan ilişkisi ve aile olarak belli hallere olan fanlıkları ince ve güzel bir detaydı. Annesinin örgüye, babasının ise taşlara olan bağlılığının altını doldurdukları sahneler oldukça keyifli geçiyordu. Kardeşi gibi olan arkadaşı ile olan ilişkisi de oldukça yerindeydi ta ki yazarın onu ikinci erkek olarak kullanmaya karar vermesine kadar.

 • Ryan Gold :Şirkete bazı sebeplerden dolayı müdür olarak atanan karakterimiz, yurtdışında evlat edinilmiş bir koreli idi. Karakteri canlandıran aktörü çok sık dizileri beğendiğim ve izlediğim biri olarak tanımlayamam fakat bu dizi muhtemelen kendisinin karaktere en yakıştığı diziydi diyebiliriz.

Her Private Life

Geçmişiyle ilgili detaylar güzel ve yerinde ortaya çıkıyordu. Ta ki yazar yine istemediğim ve büyük bir k-drama klişesini başımıza bırakana kadar. Onun dışında örnek bir karakterdi diyebiliriz. Ne çok fazla sert ve eleştiri kabul etmeyen bir patron ne de inanılmaz yumuşak lay lay lom bir patrondu. Başrol ile olan ilişkilerinin oluşu tarzının her aşamasında Ryan karakterinin farklı durumlara nasıl tepki vereceğini ve nasıl adımlar izleyeceğini görmüş olduk.

 • Nam Eun-Ki :Bir şekilde başlarda başrol kızımızın öz kardeşi olarak düşündüğümüz fakat sonrasında bir çeşit çocukluk arkadaşı olduğunu öğrendiğimiz karakter.

Karakterimiz diziye ikinci erkek kontenjanından katılmak istendi ama yeterli aksiyonu verdirtmeden bu iş olmayacak galiba diyerek beklentiden vazgeçilip iyi bir karakter olmaya geri programlandı. Benim açımdan gereksiz olan 2.erkek olduğu dönemlerin izlenmeye değer pek bir yanı yok istediğiniz gibi atlayıp geçebilirsiniz.

 • Cha Shi-An :Hayranı olunan grup üyesi karakterimiz. Başlarda karakterindeki ufak boşlukları bulunan karakterin amacına ulaştığında dolu bir karakter olduğunu gördük.

O sebep ile ilerleyen zamanlar bu karakteri sevmeniz daha çok olağan. Oynayan kardeşimizde bir oppa kategorisi açtırabilecek afet-i devranlık mevcut. Dikkat edelim.

 • Lee Sun-Joo :Başrol kızımızın eski zamanlardan en yakın arkadaşı. Bir kafe sahibi ve eski deli fanlardan. Şimdilerde evli ve bir adet evladı bulunmakta. Küçümen dizinin sevimli kategorisini en içten dileği ile dolduruyordu.

Ben çok beğendim kendisini. Zaten annesinin karakter tanıtımına küçümenden bahsederek çocuğa olan sempatimi göstermiş bulundum. Neyse ben bu karakterden razıyım.

 • Cindy :Dizide Shi-An’ın bir diğer sapıtık fanı olarak görev yapıyordu.

Sanat müdürüne nazaran açıkça fanlık yaptığını belli eden kızımız, genç ve dinamikliği ile çiftin bir araya gelmesinde önemli bir yer tutuyordu. Sonunda onu paketleyip sahibine ulaştırdık ama kimse ulaşamadı Shi-An’a.

DİZİ KARAKTERLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRMENİN SONU GELDİ. BURADAN SONRA SIK SPOİLER İLE DEVAM EDİLECEK YORUMLAR KISMI BULUNMAKTADIR. BU BİLGİ DAHİLİNDE DEVAM EDİLİP EDİMEYECEĞİNE KARAR VERİLMESİ ÖNEM İLE RİCA OLUNUR.

Her Private Life Yorumu

 • Öncelik ile gerçekten her dizide bir ikinci erkek bulunması hakkında bir kanun hükmünde kararname mi var da ben mi bilmiyorum sevgili senarist?

Şimdi Eun-Ki ile Cindy’i de ayrı bir çift olarak izleseydik, onlara yıllar sonra olmuş bir 2 dakikalık sahne bırakmasaydın ne olurdu? Üstelik o kadar gereksiz bir ikinci erkekti ki bir kaç bölüm izlemesem ikinci erkekliğinin ne farkında olurum ne de bir etkisini görürdüm. Böyle gereksiz oynamaları gidip genç dizilerinde yapın burada ofis ortamı dizisi çekiyoruz. Keyfimizi kursağımızda bırakmayın.

Her Private Life

 • Peki başrollerin çocukluktan bir tanışıklıklarının çıkması hakkındaki kanun hükmünde kararnameye gelir isek, tam olarak neden herkesi çocukluğuna bağlamak istediğinizi sorabilir miyim? Kim başlattı bu aptalca akımı ya?

Tamam bazı yerlerde ama bak bu konduğu için bir sempatiklik oluşmuş diyebiliyoruz ama son iki bölümde çıkan anlamsız çocukluktan kalma ilişki ortaya çıkması yöntemine artık bir son verin. Dedikten sonra bu dizide en azından bir oranda mantığa bağlayabildiklerini söylemek istiyorum. Hani o çıkmasaydı e bu çocuğu kim kaybetti diyebilirdik.

 • Cha Shi-An’ın annesinin tablosunu bir videoda göstererek abisini bulacağına olan inancı ve bu durumun gerçekleşmesi… İmkansız bir durum ancak dizi, konuyu wow diye izleyeceğim bir duruma dönüştürüyor.

Her Private Life

Tamam bir kez söyleyip geçseniz çok umurumuzda olmazdı. Ama adamı üst katına taşınmak mı dersin… Çeşitli alanlarda karşılaştırıp Shi-An’a bu bizim kaderimiz abi dedirtmek mi dersin… Rezillik buralarda diz boyuna çıkıyor işte. Bazı tesadüfler kabul edilebilir dizi sonuçta diye ama tesadüf olarak adlandırdığın 5 ayrı durum olunca dizinin kalitesi düşüyor. Yapmayın kuzum ben geldim ikinci kez izlemeye, ama başka kimse gelmez böyle yaptığınızı hatırlayan…

 • Ben bu aileden bahsetmeden geçemeyeceğim. Açıkçası Sun-Joo ve eşinin arasının bozuluşu ve düzelişi ilgi çekici bir yan hikaye olarak diziye girdi. Ben o kısımları izlerden ayrı zevk aldığımı fark ettim. Zaten afacanın ebeveynleri ve onların arkadaşları ile olan konuşmaları beni güldüren güzel detaylardan biri idi.
 • Son olarak çifti uzun süre ayırıp sonra birleştirme klişesine de başvurulmuş dizide. Neyse ki bu klişenin önemli bir detayı olan küs şekilde ayrı tutma işlemi olmadı. Ben buna da şükür diyorum bu durumda. Siz de öyle deyin.

Bir fanın sonrasında nasıl evlenebileceğini de Sun-Joo üzerinde göstermiş ve başrol çift ile bize izletmiş olan dizimiz, ne kadar klişeler ile dolu olsa da her telden insana dokunabilecek bir dizi olması ve görsel şöleni yeterli olması sebebiyle bir göz atılmasını tavsiye edebileceğim bir dizi.

Bu haftalık dizi yorumu bu kadar haftaya bir başka dizi yorumunda görüşmek üzere. Buraya kadar Meya ileydiniz. Meya ile kalın. Görüşmek üzereee.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

-Meya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir