Webtoon Önerileri – Solo Leveling ve Omniscient Readers

Webtoon Önerileri; Merhabaa! Bu sefer sizlere çok sevdiğim iki tane manhwadan ( webtoon ) bahsetmek istedim. Ama öncelikle küçük bi bilgilendirme yapacağım Asya da bölgelere göre çizgi romanların isimleri değişiyor.

  • Manhwa: Kore çizgi romanlarına verilen isim. ( Kore de ki çizgi romanlar için webtoon kelimesi de kullanılıyor aslında. İkisinin farkı ilk aşamada webtoonun internet üzerinde manhwanın ise direk kitapçık olarak yayınlanması. Lakin şuan manhwalarda internet üzerinde yayınlanıyor. Pek farkları olmadığını söyleyebiliriz)
  • Manhua: Çin, Hongkong ve Tayvan yapımı çizgi romanlar.
  • Manga: Japon yapımı çizgi romanlar.

Webtoon Önerileri

Oyun-Gerçeklik temalı hikayeleri seviyorsanız tam size göre iki tane manhwa (webtoon) önereceğim şimdi.

En İyi Webtoon Önerileri

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

1- Solo Leveling

Solo Leveling

Orijinal zamandan 10 yıl önce gerçek dünya ile canavarların dünyası arasında geçiş sağlayan kapılar açıldı. Canavarların gelmesiyle yeni bir düzene kavuşan dünyada, insanlar da yeni güçler edindi. Canavarlarla savaşabilecek güce sahip olan insanlara “avcı” adı verildi. Ancak tüm avcılar aynı seviyede değildi. Ve bir avcı bir kere uyanış yaşadıktan sonra çok nadir ikinci bir uyanış yaşardı.

Ana karakterimiz Sung Jın-Woo E seviyeli bir avcı olarak uyandı. “Dünyanın en zayıfı” lakabını alacak kadar güçsüzdü. Ta ki D seviyeli gizli en zor zindanı bulana dek… Bu en zayıf avcının en güçlü avcıya dönüşmesinin hikayesiydi.

Webtoon Yorumu

Konu basit gelmiş olabilir ama ısrarla okumanızı isteyeceğim gerçekten okumaya başladıktan sonra bırakamayacağınıza garanti verebilirim. Sıkılmazsanız eğer, önce novelini okursanız çok daha iyi olur. Noveli 270 bölüm kısa sayılabilecek bir seri. Manhwasıda şu an hala güncel en son 143. bölüm yayınlanmış. Sağ olsun Türk çevirmenlerimiz gerçekten hızlılar güncelle birlikte ilerliyorlar.

Üstelik yakın zamanda anime olarak yayınlanma ihtimali olduğu da söyleniyor. Aksiyon, fantastik, macera ve shounen konulu olarak geçiyor. Ama başta da dediğim gibi oyun temalı demek daha mantıklı olur. Ana karakterimize oyunlarda olduğu gibi belli başlı görevler veriliyor ve önüne oyun paneli gibi ekranlar çıkıyor. Gerçekten eğlenceli bir seri okumaya başlayınca bırakamayacağınız türden.

2- Omniscient Readers Viewpoint

webtoon önerileri

Kim Dokja tek hobisi “Hayatta Kalmanın Üç Yolu” isimli internet novelini okumak olan bir ofis çalışanıydı. Sönük bir kişiliği vardı. Yalnız bir adamdı. Sözleşmesini zar zor yenilemeyi başarmış sıradan bir çalışan…

“Acaba bu dünya gerçeklik değil de bir fantastik bir roman olsaydı ana karakter olabilir miydim? Ahh boş versene bu dünya gerçeklikten ibaret”

Okuduğu internet novelinin asıl gerçekliğe dönüşeceğini o an bilemezdi. Bindiği metro garip bir şekilde arızalandı ve bir ses duyuldu

[8612 gezegen sisteminin ücretsiz hizmeti sona erdirildi.]

[Ana senaryo başladı.]

“Bu dünyanın sonunda ne olacağını sadece ben biliyorum!!”

Omniscient Readers Viewpoint Yorumu

Ahhh benim en sevdiğim seri buuu yazarken bile gaza geldim. Novelini de kesinlikle okumanız lazım 551 bölümcük zaten. Manhwası çıkalı çok olmadı şuan güncelde 43. bölümde. Türk çevirmenlerimiz sağ olsun bu seriyi de güncel olarak takip ediyorlar.

Yıkılan bi dünya da hayatta kalmakla ilgili temel olarak konusu ama MC harika mükemmel ötesi bir karakter. Solo leveling de ki gibi oyun temalı, yine oyun panelleri falan var. Yani uzun şeyler okumak istemiyorum diyorsanız da direk manhwaya başlayın 43 bölüm kısa gelecektir. Hafta da 1 bölüm yayınlanıyor fazla zamanınızı almadan okuyabileceğiniz bir seri olacaktır. 2019 da filminin çıkacağına dair bildiri de yayınlanmış ama çıkış tarihi için kesin bir tarih verilmedi henüz.

Bu kadardı sanırım çok konuşursam spoi vermeye başlayacakmışım gibi hissediyorum ama okuyan olursa gelsin beni twitterda bulsun hakkında konuşalım. Sağlıcakla kalın…

Daha fazla kitap webtoon manga incelemeleri için tıktık.

-Lulin

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Lulin

Lulin

Merhaba. Ben Lulin. İlahiyat 1. Sınıf öğrencisiyim. Bir çok alana ilgim var ve farklı şeyleri severim bu yüzden belli bir hobi söyleyemeyeceğim ama en sevdiğim şeyler arasında yazmak var. Burada yazdığım kelimeler sizlerle buluştuğu için mutluyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir