Lee Jong Suk Dizileri ve Filmleri

Merhaba Jazetel okuyucuları, bugün sizlerle Lee Jong Suk hakkında konuşacağız. Lee Jong Suk kimdir , Lee Jong Suk dizileri , Lee Jong Suk Filmleri , Lee Jong Suk’un sevgilisi ve daha fazla Lee Jong Suk hakkında konuşacağız. Evet evet evet bugün konumuz tamamen Lee Jong Suk .

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda Koreli Oyuncular başlıklı yeni bir kategori oluşturdum. Malum blogda yüzlerce Kore Dizisi bulunuyor, bu dizilerde oynayan oyuncuları da tanımak hakkımız diye düşündüm. Önce Lee Min Ho daha sonra Ji Chang Wook ve daha nice oyuncu tanıtımlarından sonra sıra Lee Jong Suk ‘a geldi.

Oyuncu benim oldukça sevdiğim, oyunculuğunu kaliteli bulduğum ve hiçbir dizisini atlamadan izlediğim bir oyuncu. Bu nedenle yazı biraz yorum tarzında olacak. Umarım istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Hadi o zaman lafı daha fazla dolandırmadan yazıya geçelim.

Netflix Kore Dizi Önerilerim için Buraya Tıklayın.

Lee Jong Suk

Lee Jong Suk kimdir

 • İlk adı: Jong Suk
 • Soyadı: Lee
 • Koreli isim: 이종석
 • Diğer Bir İsmi: Lee Jong Seok;
 • Memleket: Güney Kore
 • Cinsiyet: Erkek
 • Doğum Tarihi: 14 Eylül 1989
 • Burç : Başak

Oyuncunun dizilerine geçmeden önce, kimliğinden bahsetmek istedim. Lee Jong Suk Kimdir nedir necidir tüm bu sorulara bu başlık altında yanıt vereceğiz. Hadi bakalım;

Oyuncu eski bir SM Entertainment Stajyeridir. ‘Real‘ adlı bir idol grubu için 3 ay rapçi olarak eğitim almış ancak çıkış yapmadan önce gruptan ayrıldı. Grup daha sonra farklı bir isim ile çıkış yaptı. Lee Jong Suk için Güney Koreli aktör ve modeldir diyebiliriz. Oyuncunun çıkışı 2005 yılında ki Sympathy isimli kısa film ile olmuştur.

Bu çıkışının ardından birkaç reklamda da rol almıştır. Özellikle Kim Woo Bin ile birlikte yer aldığı reklamlar yayınlandığı dönem dikkat çekmiştir. Sonrasında Ha Ji Won ile de farklı bir reklamda bir araya gelmiş Jong Sukumuz.

Lee Jong Suk kimdir

Oyuncu ilk ödülünü ise 2012 yılında almıştır; 2012 KBS Drama Ödülleri‘nde “School 2013” ile En İyi Yeni Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır. School 2013 eminim ki birçoğunuzun en sevdiği gençlik dramalarından biri. Oldukça başarılı bir diziydi. Dizinin yorum yazısı blogda bulunuyor okumak isteyenler için ;

School 2013 Konusu ve Yorumu için Buraya Tıklayın.

Oyuncu 2013 yılının ardından artık Kore ‘nin ve bence Dünya K Drama izleyecilerin en fazla tanıdığı oyuncular listesine girmiş. Öyle ki Kore için oldukça önemli anket olan  Gallup Korea ‘Actors Who Lit Up 2013’ anketinde beşinci sırada yer almıştır. Bu oyuncu için oldukça başarılı bir sıralamadır.

Lee Jong Suk ‘un şirketini merak edenler için; Oyuncu 10 Mayıs 2016’da YG Entertainment ile özel bir sözleşme imzalamıştır. Ancak daha sonra YG Entertainment ‘dan ayrılarak YNK Entertainment ile ortaklaşa kendi şirketini kurmuştur.

Sıra oyuncunun askerliğine geldi. Merak edenler için hemen cevaplayayım; Oyuncu askerlik görevine 8 Mart 2019‘da başladı ve 2 Ocak 2021‘de sonlandırdı. Yani askerliğini bitirdi 🙂 Vel hasıl kelam oyuncu hakkında sizlere bahsedeceğim temel bilgiler bu şekildeydi. Gelin şimdi de oyuncunun Dizilerine, filmlerine ve de başarılarına bir göz atalım.

Lee Jong Suk Dizileri

Lee Jong Suk filmleri

En sevdiğim bölüme gelmiş bulunuyoruuuz. Bu nedenle hiç lafı uzatmadan oyuncunun dizilerinden bir bir bahsetmek istiyorum.

 • Prosecutor Princess (2010)

Jong Suk bu diziye misafir oyuncu olarak konuk olmuştu. Çok fazla bi sahnesi yok. Dizi eski bir romantik komedi dizisi. Çok çok çok önceden izlediğim için çok fazla yorum yapamıyorum ama nedense sevdiğimi hatırlıyorum.

 • Secret Garden (2010)

Yine yan rolde oynayıp, çok fazla sahnesinin olmadığı bir diziydi. Yanlış hatırlamıyorsam dizide eşcinsel bir karakteri canlandırıyordu. Secret Garden zaten küt sahneleri ile hala daha konuşulan bir dizi. Dizi benimde favori dizilerim arasında yer almakta. Aradan 11 sene geçmiş, şimdi izlerseniz sever misiniz, sorusuna yanıt veremiyorum. Ancak yine de önerebileceğim bir dizi. Ayrıca dizi Netflix ‘de de yer alıyor.

 • High Kick! The Revenge of the Short Legged (2011)

Misafir rolde yer almıştır. Yine çok fazla sahnesinin olmadığı bir dizi.

Schoo 2013 dizisi

 • School 2013 (2012)

Eveeeet sonunda oyuncunun başrolde yer aldığı bir dizi! Dizi hakkında sadece şunu söyleyebilirim; Dönemin en iyi gençlik dizilerinden biriydi! Dizi hakkında aslına bakarsanız konuşulacak çok fazla konu var. Bu nedenle burada lafı çok fazla uzatmak yerine sizleri aşağıya bırakacağım School 2013 Dizi Yorumu yazısına yönlendirmek isterim. Son olarak oyuncu bu dizi de Kim Woo Bin ile başrolleri paylaşmıştır.

School 2013 Dizi Konusu ve Yorumu için TIKTIK.

komedi kore dizileri

 • I Hear Your Voice (2013)

Dizide yine başrol olarak yer alıyor oyuncu. I Hear Your Voice için sizlere şunu söyleyebilirim, dram seviyorsanız eğer mutlaka izlemelisiniz! Dizi baştan aşağıya kaliteli bir diziydi. Keza konusu olsun çekimleri olsun gayet kaliteliydi. İzlemediyseniz eğer, şans verebilirsiniz. Sonuç olarak oyuncunun en sevdiiğim dizilerinden biriydi.

 • Doctor Stranger (2014)

Oyuncunun tek sevemediğim, yarım bıraktığım dizisi diyebilirim. Ancak buna rağmen dizinin seveni bir hayli fazla. Bu nedenle benim yorumum ile izleyip izlememeye karar vermemenizi öneririm. Merak edenler için hemen not düşeyim, dizi dram romantik ağırlıklı bir dizi ve Jong Suk yine başrollerde.

Lee Jong Suk Yeni Dizileri

Lee Jong Suk dizileri

 • Pinocchio (2014)

Jaze Jaze Jaze en sevdiğin Lee Jong Suk dizisi ne hele bize söyle diye sorarsanız eğer, kuşkusuz cevabım Pinocchio olacak. Diziyi en az 3 kere başa sarıp sarıp izlemişimdir. Ostları olsun, kişide bıraktığı etki olsun bambaşkaydı. Oyunculuklara hiç değinmiyorum bile… O kadar güzel bir diziydi ki ara ara sahneleri aklıma geldikçe hala daha hüzünlenirim. İzlemenizi önereceğim bir dizi yine. Ayrıca dizi yine romantik komedi azıcık da dram türünde. Oyuncu yine başrolde 🙂

 • Lock&Lock Astrology (2015)

İsmini ilk defa duyduğum bir dizi. Dizi hakkında çok fazla bir bilgiye ulaşamadım. Bu nedenle yorum yapamıyorum.

 • Go Ho’s Starry Night (2016)

Oyuncunun misafir olarak konuk olduğu bir dizi, izlemedim. Bu nedenle yorum yapamıyorum.

Lee Jong Suk dizi

 • W (2016)

Oyuncunun kuşkusuz ki en bilindik dizisi. Gerek farklı konusu olsun gerekse dizinin efectleri olsun dizinin dünya çapında ünlenmesine neden olmuştur. Ve evet oyuncu yine başrolde. Dizinin türünü merak edenler için, dizi romantik komedi ve fantastik türünde. Benim de heyecanla izlediğim bir diziydi. Romantik komedi severlere şiddetle öneririm diziyi.

Oyuncunun tek bir bölümde kısacık bir sahnesi bulunuyor. Dizi hakkında konuşmam gerekirse, bu diziyi izlemelisiniz! Tam bir romantik komedi! Ara ara güldürüp, kimi zaman uwulatan bir dizi. Sonuç olarak favori romantik komedi dizilerimden biri öneririm öneririm.

 • 7 First Kisses (2016)

Dizide yer alan diğer 8 oyuncu ile birlikte Lee Jong Suk ‘da başrolde. Dizinin başrolleri bir hayli kalabalık olduğundan diziyi hiç izlemedim, izleme listeme dahi almadım. Merak edenler için yalnızca dizi türünü söyleyeyim; Romantik Komedi.

Lee Jong Suk Dizileri

 • While You Were Sleeping (2017)

Oyuncu başrolü Suzy ile paylaşıyor. Dizi hakkında şuan ne konuşsam boş. Harika bir diziydi, daha ilk bölümden ‘Aman Allahım bu da ne’ diyerek sonra ki bölüm daha sonra diğer bölüme derken finale ulaşıyorsunuz. Sonuç olarak anlayacağınız üzere diziyi çok sevdim. Sizlere de önerebileceğim bir dizi. İzleyin izleyin seveceksiniz 🙂

 • The Hymn of Death (2018)

6 Bölümden oluşan mini bir müzikal tarih dizisiymiş, Jong Suk yine başroldeymiş. Diziyi ilk defa sizlerle beraber duyuyorum. Bu nedenle dizi hakkında çok fazla yorum yapamayacağım. Belki ileride diziyi izler döner gelir ve bu kısmı doldururum.

Romance Is a Bonus Book

 • Romance Is a Bonus Book (2019)

Romantik Komedi türlerinde tatlı mı tatlı bir diziydi. Oyuncu yine başroldeydi. Romantik dizi açlığınız varsa düşünmeden izleyin derim, hoş sıcak bir diziydi.

 • Big Mouth (2022)
 • Jade Lovers (2022)

Romantik Komedi Kore Dizi Öneri Listem için Buraya Tıklayın.

Lee Jong Suk Filmleri

kore filmleri

Evet Lee Jong Suk Dizileri genel olarak bu şekildeydi. Lee Jong Suk Dizileri ‘nin neredeyse tamamını izlediğim için her biri üzerinde yorum yapamadan duramadım. Ancak bu durum Lee Jong Suk Filmleri ‘nde böyle olmayacak, çok fazla yorumda bulunamayacağım. Zira film izlemeyi hiç sevmeyen biri olarak Lee Jong Suk’un oynadığı filmleri de izlemedim. Hadi öyleyse lafı hiç uzatmadan oyuncunun yer aldığı filmlere geçelim.

 • Sympathy (2005)

Oyuncunun çıkışını yaptığı kısa film.

 • Be With Me (2010)

Jong Suk bu filmde yan rol de yer almıştır. Film okulda geçen korku dolu bir hikayeyi konu alıyor. Anlayacağınız üzere türü okul, korku ve fantastik.

 • As One (2012)

Lee Jong Suk bu filmde de yan rolde yer alıyor. Filmin türüne gelecek olursak, arkadaşlık – dram – spor türlerinde.

 • Soar into the Sun (2012)

Oyuncu bu filmde de yan rol olarak filmde yer almıştır. Film aksiyon , macera ve dram türlerin.

 • The Face Reader (2013)

Lee Jong Suk ‘un başrol olarak yer aldığı ilk filmdir. Film tarihi, politika ve dram türlerinde.

 • No Breathing (2013)

Lee Jong Suk bu filmde başrolü Seo In Guk ve Kwon Yu Ri ile paylaşıyor. Film gençlik, arkadaşlık ve spor üzerine kurulu tatlı mı tatlı bir film. Normalde film izlemeyi sevmem ama bu film, posteri ile kalbimi çalmaya yetti. Olurda filmi izlersem bu kısmı güncellerim artık 🙂

Lee Jong Suk filmleri

 • Hot Young Bloods (2014)

Oyuncu bu  filmde başrolü Park Bo Young ile paylaşmıştı. Bu filmi çooook uzun zaman önce izlediğimden filmde Lee Jong Suk ‘un oynadığını unutmuşum. Film her ne kadar romantik komedi türlerinde gibi görünse de alttan alttan dramı çok güzel vuruyordu. İzlediğim nadir filmlerden biri. Finalinden dolayı film aklımda kötü kaldı. Bu nedenle sizlere önerip önermeme konusunda biraz kararsız kaldım 🙂  Yukarıya Hot Young Bloods film posterini bırakıyorum, olurda filmi izlerseniz mutlaka yorum bırakın.

 • V.I.P. (2017)

Askere gitmeden önce çektiği son filmdir. Lee Jong Suk bu filmde de yine başrol oyuncusu. Filmin türleri ise; aksiyon, gerilim ve korku.

 • Decibel 
 • The Witch: Part 2. The Other One 

Lee Jong Suk Sevgilisi

Eveeeeeet Lee Jong Suk Dizileri , Lee Jong Suk Filmleri başlıklarından sonra konu Lee Jong Suk’un sevgilisi ‘ne geldi. Bu yazıyı okuduğunuza göre eminim ki birçoğunuz bu hoş yakışıklı bey Lee Jong Suk’un sevgilisi kim ya da Lee Jong Suk’un sevgilisi var mı diye merak etmişsinizdir. O halde sizleri hiç meraklandırmadan sorunun cevabına geçeyim.

lee jong suk sevgilisi

Oyuncunun resmi bir şekilde duyurulmuş bir gönül ilişkisi yok. Ancak ve ancak oyuncunun adı son yıllarda hatta uzun yıllardır hem oyuncu hem de bir idol olan Kwon Nara ile anılıyor. Öyle sadece anılmakla da kalmıyor, Lee Jong Suk ‘un Nara’ya kör kütük aşık olduğu yakın zamanda sevgilisine ferrari hediye ettiği bile konuşuluyor. Bu dedikodular yapılıyor yapılmasına da öyle ciddi bir reddediliş henüz iki taraftan da gelmedi.

Ben ünlü isimlerin sırf hayranlarından dolayı ilişkilerini saklamak zorunda olmalarına çok üzülüyorum. İlişkileri nedir ne değildir bilemeyiz. Ancak varsa bir ilişkileri umarım mutlu olurlar. Her iki isim de ayrı ayrı sevdiğim isimler. Umarım bir çırpı da Chen gibi evlenip yuva kurarlar 🙂

Lee Jong Suk Yer Aldığı Programlar

running man Lee Jong Suk

Yazıyı özel hayattan alıp Lee Jong Suk’un yer aldığı showlar ile bitirmek istedim. Benim gibi varyete showları sevenlerin bu başlık hoşuna gideceğini düşünüyorum. Hadi bakalım.

 • Happy Together: 3.Sezon

Oyuncu 3.Sezonda 245 ve 60.bölümler de yer almıştır.

 • Strong Heart

Oyuncu 63-64 ve 131-132. bölümlerde yer almıştır.

 • Running Man

Oyuncu 138 ve 181.Bölümlerde yer almıştır.

Running Man Öneri Bölümler için Buraya Tıklayın.

 • Hwasin: Controller of the Heart 

Sadece 16.Bölümde yer almıştır.

 • Real Mate in Cairns, Australia

2 Bölümlük shovun sunucusudur.

 • Entertainment Team Leader

Sadece 6. Bölümde yer almıştır.

 • Three Meals a Day: Sea Ranch 

Oyuncu 8 ve 9. bölümlerde yer almıştır.

Lee Jong Suk Kimdir

Eveeeeet Lee Jong Suk kimdir kimlerdendir, nedir necidir, dizileri nelerdir , filmleri var mıdır , gönlünü kime kaptırmıştır ve benzeri soruları yanıtladığımız yazının sonuna geldik. Umarım yazıya girerken aklınızı bulandıran o soruya yanıt bulmuşsunuzdur. Farklı bir yazıda görüşmek üzere hoşça kalın, sağlıcakla kalın ve hep Jazetel’de kalın!

Jaze

Romantik Komedi Kore Dizi Öneri Listem için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir