Running Man Bölüm Önerileri – Kore Varyete Show

Herkese merhabalarrr. Bu hafta biraz gecikmeli olarak yepyeni bir inceleme ile karşınızdayım. Bu sefer yeni bir denemede bulunacağız bu incelememizde. Evet arkadaşlar varyete incelemesi ve bölüm öneresi yapacağız. İnceleyeceğimiz varyete Running Man adlı eğlence programı.

Running Man

Kore’de bu sektör inanılmaz gelişmiş durumda. Ülkenin ün sahibi kişilerinin komedyenlere katılarak çeşitli oyunlar oynadığı ve çeşitli formatlarda dönem içerisinde çektikleri dizileri filmleri ve çıkardıkları albümleri tanıtmanın bir reklam aracı haline gelmiş adeta. Bu alanda çeşitli formatlarda oluşturulan varyetelerin bazıları yüzlerce bölüm çekerken bazıları çabuk sönüyor. Veya halk tarafından beklenilen desteği alamayıp, yayın hayatı kanal tarafından bitiriliyor.

Bugün incelemesinde bulunacağımız Running Man varyetesi oldukça sevilen bir televizyon programı haline geldi. Ekranlarda 2010 yılından beri boy gösteren bu varyete hala yayına devam edip popülaritesini korumaya devam ediyor.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Her bölüm farklı konsept ile karşımıza çıkan varyetede değişmeyen 8 adet üye var. Programın değişmeyen bu kadrosu 11 yıl içerisinde ayrılan üyeleri de sayar isek 11 kişilik bir ana ekibe sahipti. Ekipte bulunan güncel üyeleri tanıyacak olursak;

Ekip Üyeleri

 • Yoo Jae-Suk :Programın ana sunucusu olarak kabul edilebilir üyesi. Ülkenin ödüllü komedyenleri ve sunucuları arasında önemli bir yere sahiptir. Jae-Suk programda da bu özelliği sebebiyle programın genellikle ilk 20 dakikasında bulunan konuk tanıtımları ve programa geliş sebeplerinin ortaya çıktığı ilk aşamayı soruları ile yönetiyor.

Programda her üye ile ayrı kimyaya sahiptir. Komedyen aynı zamanda sektörde bulunduğu uzun yıllar sebebiyle oldukça geniş bir çevreye sahip. Bu nedenle çevresi sayesinde konuklar ile tanışıklıkları sık olduğundan programı yönetirken o geçişleri görmeden keyifle eğlenebiliyoruz.

 • Ha-Ha :Programın daimi üyelerinden biri. Aslen reggae tarzı bir rapçi olan üyemiz programa oldukça keyif katıyor.

İnce esprileri ve sektörde bulunduğu uzun yıllar sebebiyle insan ilişkilerinde geliştirdiği tarzı ile programın vazgeçilmez bir üyesi olmuş durumda.

 • Ji Seok-Jin :Programın en yaşlı üyesi olarak bilinen üye. En yaşlı olmasına rağmen sektöre giriş olarak bir sene Jae-Suk’tan geç girmesi sebebiyle oldukça ikili arasında bu çatışmayı görüyoruz.

Aynı zamanda yaşlı oluşu ile sürekli dalga geçilebilen ve espri kaldırabilirliği ve kendisinin de bunun üzerinden espri yapabilmesi ile oldukça önemli bir üye. Programa gelen konuklar genelde kendisiyle grup olmaktan kaçınıyor.

 • Kim Jong-Kook :Programın spora düşkün genel olarak oyunlarda başarılı üyesi. Ülkede spora düşkünlüğü ve üçgen vücudu ile tanınıyor şu sıralar.

Fakat kendisi Turbo adlı 90’lar k-pop grubu üyesi olarak sektöre giriş yapmış. Görünüşü ve şarkı söylerken ki sesi arasında büyük bir tezatlık bulunuyor. Üyelerle arasında korkuya bağlı bir ilişki var. Bu korku bile güldürüyor herkesi.

 • Lee Kwang-Soo :Programın büyüğünden küçüğüne herkesin kendisi ile kolayca uğraşabildiği üyesi.

Sektörde aynı zamanda oyunculuk yapan bu üyesi olan Kwang-Soo izledikçe anlayıp komedisinin farkına varabileceğiniz bir üye. Programda özellikle Jae-Suk ile olan ilişkisi ile oldukça sık güldürüyor izleyenleri.

 • Song Ji-Hyo :Programın aslen oyuncu olan ikinci bir üyesi. Kendisi ülkede oldukça gişe yapmış filmlerden tanınıyor.

Aslında formata oldukça zıt bir karaktere sahip olsa bile zaman zaman o uçukluğunu belli ederek ‘Ben işte bu yüzden buradayım.’ diyor.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Sonradan Katılan Üyeler

 • Jeon So-Min :Bir başka oyuncu üyeye daha geldik. Kendisi de başrol olarak rol aldığı bir çok dramaya sahip. Programa eski düzenli üyelerden Gary’nin gidişi ile katılan iki kişiden biri.

Komedyen olmamasına rağmen uçuk karakteri, açık sözlülüğü ve zaman zaman şapşallıkları ile güldürmeyi başarıyor kendisi. Programda kendisi ile birlikte sonradan katılan üyesi Se-Chan ile aralarında kurulan love line dedikoduları üzerine programa yapışmış bir sevgililik esprisinin de sahibi oldu.

 • Yang Se-Chan :Programın komedyen üyelerinden olan Se-Chan sonradan eklenmiş üyelerden biri olmasına rağmen programa öyle bir renk kattı ki güldürmekle kalmayıp üyeler ile iyi kimyalar oluşturuyor.

Running Man Yorum

Genel olarak bir aile havası içeren Running Man düzenli üyeleri programa keyif seyrini veriyor. Birbirleri ile ilişkileri her kombinasyonda ayrı keyifli olan üyeler kalıplaşmış esprilere bile sahipler. Aynı zamanda programın bir başka vazgeçilmez parçası ise ihanetler. Birbirlerine hem aile gibi yaklaşıp hem aynı zamanda bu kadar ihanet içeren başka bir topluluk olamaz. Oyun sonrası cezalara kalmamak adına birbirlerini bir anda satarak cezadan kaçmak için kırk takla atabiliyorlar.

Unutmadan bir de klasik Running Man oyunu olan sırttan isim etiketi sökme oyunundan bahsetmek gerekiyor. Her bölüme bir şekilde bu oyunu monte etmiş olan ekip 11 senedir bu adetten hiç vazgeçmediler.

Sizler internetten araştırdığınızda çoğu zaman eski Running Man bölümleri buluyorsunuz şu dönemlerde. Güncel bir liste olması adına kalıplaşmış bölümlerdense güncel bölümlerde bir tavsiye listesi oluşturmaya karar verdim. Şimdi sizleri liste ile baş başa bırakıyorum.

Running Man Bölüm Önerileri

 • Running Man’in bir Netflix dizisi olan Sweet Home oyuncularını konuk ettiği bölüm olan 533.bölümde bir binanın çeşitli katlarında yaşayan üyeler gruplara ayrılarak çeşitli oyunlar oynuyorlar.

Running Man sweet home

Oyunlar bittiğinde ise odalarındaki bilgisayarlar yardımı ile bir oylama yaparak bir üyeyi ipe bırakıyorlar resmen. Oy verip verememek üyelerin elinde olmasına rağmen burada Running Man kanunları devreye giriyor. Sonuç olarak ihanetler havalarda uçuşuyor.

Sweet Home Dizi Konusu ve İncelemesi için Tıklayın.

 • Bir başka örneği ise k-pop gruplarından verecek olursak 525.bölümde üyelere Blackpink üyeleri eşlik ediyor.

Dünyaca ünlü grubun üyeleri programda üyelerin arasında öyle güzel harmanlanıyor ki programı oyunları eğlenceli hale getiriyorlar. Bu programda bir başka popüler item olan tavşan kulakları ile birbirlerine soru sorup yalan söyleyip söylemediklerini eğlenceli bir yola dönüştürüyorlardı.

Running Man blackpink

 • Programın çeşitli konuklarının bulunduğu her sektörden tanıtımı içeren bir başka öneri bölümü ise 510.bölüm.

Bu bölüme gelen konuklar hem k-drama sektöründen hem de k-pop sektöründen olmasına rağmen bu ayrılık fark edilmeden birlikte eğlenebildiler.

Konuklar Zico, Sunmi ve başarılı genç aktör Lee Do-Hyun.

Running Man do hyun

Bu bölüm özelinde konu zombi olup olmamak. Arlarında bir zombi olan üyeler belli durumlarda bulunduklarında bu saklı zombi tarafında zombiye çevriliyorlar. Sonuç olarak oyunu zombi olmadan tamamlayabilenler cezadan mahrum kalabilecekler.

Runnig Man Global Bölüm

 • Global bir bölüm olarak ise örnek verebileceğimiz bir bölüm bulunuyor. O bölüm ise 482.bölüm.

Programa bu bölümde Dead Pool 2 ekibi katılıyor. Aynı zamanda ek olarak körede oyunculuk yapan Bo-Ra katılıyor. Bu nedenle bölüm ile dilin bir öneminin olmadığını öğreniyoruz neredeyse olmayan İngilizceleri ile bile programı idare etmeyi başarıyor ve Dead Pool ekibini evlerindeymiş gibi rahat hissettirmeyi başarıyorlar.

Running Man izle

Daha bir çok bölümü ve merak ettiğiniz starların programa katılıp katılmadığını aratarak öğrenebilirsiniz. 500 küsur bölümden birinde mutlaka sevdiğiniz bir oyuncu veya k-pop idolü programa katılmıştır.

Önerilerimin yüzünüzde bir gülümsemeye sebep olması dileği ile bu haftalık incelemenin sonuna geldik. Haftaya bir başka incelemede görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

-Meya

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir