Navillera Konusu ve Yorumu – 2021 Kore Dizileri

Navillera Konusu Oyuncuları ve Yorumu ;

Navillera Konusu

 • Bölüm Sayısı: 12
 • Tür: dram
 • IMDb: 8.9
 • Yılı: 2020-2021

Shim Deok‑chul, bir gün bale yapan 23 yaşındaki Lee Chae Rok’u görür ve 70 yaşında yıllardır içinde kalmış olan baleyi denemek ister.

Karakterler/Oyuncular

 • Song Kang: 23 yaşındaki balet Lee Chae Rok karakterini canlandırıyor. Kendisini Love Alarm ve Sweet Home‘dan çoğumuz tanıyoruz. Gerçekten yetenekli birisi ve bale yaptığı sahneleri izlemeye doyamadım. Tabii ki dublör kullanılmış ama görmezden gelebilirim. Ayrıca kendisi hakkındaki detaylı yazıya da buradan ulaşabilirsiniz.
 • Park In‑Hwan: Shim Deok‑chul 70 yaşında emekli bir postacı karakterini canlandırıyor. Hayatımda bu kadar tatlı ve iyi kalpli bir dede görmedim sanırım, gülümsediği anda mutlu ediyor.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Navillera Yorumu

Afişinden de anlaşılacağı üzere çok soft bir dizi Navillera , bir solukta izleyemeyebilirsiniz. Böyle dizileri normalde çok zor izlerim ama hem başarı hikayesi içermesi hem de oyuncuları, çok sevmeme sebep oldular.

Dizi  Shim Deok‑chul’un ölen arkadaşının cenaze sahnesiyle başlıyor. Arkadaşları, bu yaşta ya kendi altımızı bezleriz ya da torunumuzun diyerek her şeyin kendilerinden geçtiğini düşünüyorlar. Deok‑chul ise babasından dolayı arzuladığı şeyi hayatı boyunca yapamamış hep ailesini düşünmüş birisi. çocukken ilk bale yapan birini gördüğü zaman resmen aşık oluyor. Babası ise erkeklerin bale yapamayacağını kızarak anlatıyor.

70 yılını böyle geçirirken tekrar bale yapan birsini görmek eski hislerini uyandırıyor Deok‑chul’da. Tabii adım atacak cesareti yokken hasta yatağında yatan arkadaşı ona yardımcı oluyor. Bir gemici olan arkadaşı ömründe hep başkalarına gemi yapıp, kendi gemisini hiç yapamadığından şikayet ediyor ve Deok‑chul’a da istediğini yap diye cesaret veriyor.

Navillera konusu

Dizi boyunca  neden çocukları bale yapmasına bu kadar karşı çıktı anlayamadım. Gerçekten babalarını düşünüyor olsalardı büyük ihtimal karşı çıkmazlardı. Bazen insanın mutlu olmasının önündeki tek engel aile olabiliyor. Sonuç olarak dizide bunu bir kez daha görmüş oldum. Deok‑chul’da biliyordu hiçbir zaman sahneye çıkamayacağını ama denemek o yolda olmak istiyordu. Hayatımızda kaç kere bu cesareti gösterebiliyoruz ki?

Navillera bir şeyi hissederek, duygularımızı katarak yaptığımızda başarılı olabileceğimizi çok güzel işlemiş izlerken içim ısındı. Canınız hafif bir şeyler izlemek istediğinde Navillera‘ya şans vermelisiniz.

Navillera

Dizi Fragmanı ;

Daha Fazla Dizi incelemesi için tıktık

-Epiphany

Epiphany

Epiphany

bahar, piyano, mor seven bir küçüğüm fakat sadece dizi, film ve kitaplara sığabiliyorum

2 thoughts on “Navillera Konusu ve Yorumu – 2021 Kore Dizileri

 • 10/05/2021 tarihinde, saat 04:51
  Permalink

  Yazıyı okuduktan sonra kendimi fragmanda bulundum harika bi konusu gemici için yazdığın kısım içimi bi hoş etti?(Bir gemici olan arkadaşı ömründe hep başkalarına gemi yapıp, kendi gemisini hiç yapamadığından şikayet ediyor ve Deok‑chul’a da istediğini yap diye cesaret veriyor.) Kimse için havalelerinizden vazgeçmeyin ve önünüze çıkan tüm engelleri yakıp yıkın ?…..

 • 10/05/2021 tarihinde, saat 05:13
  Permalink

  evet maalesef bunu hasta yatağında fark ediyor çok üzücü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir