The Search Konusu ve Yorumu – OCN Kore Dizileri

Selamlar herkeseeee! Umarım iyisinizdir. Size OCN kanalından aksiyonlu, gizemli ve gerilimli bir dizi ile geldim : The Search . Genelde OCN kanalından çıkma Kore dizileri çok tutulur, çok beğenilir. Ben her ne kadar bu tarz sevsem de çok izlemiyorum. Ama izlediğim bir kaç tane dizi hoşuma gitmişti. Bu dizide kaçırılmaz izleniir!

The Search Konusu

Terhisine az zaman kalan Dong Jin, son askeri operasyona, askeri köpeği ile katılır. Fakat köpeği bir şeyler hissetmiştir ve kaçmıştır. Dong Jin köpeğin peşinden giderken garip bir şeyle karşılaşır. Aynı zamanda ekip vahşi hayvanların saldırısına uğrar fakat bu canlılar da normal değildir. Farklı bir ekip kurularak, kaybolan asker aranırken, 23 sene önceki bir olay meydana çıkar ve işler bir anda karışır.

Dizi Yorumu

Her bölümü bir saatten oluşan 10 bölümlük bir mini Kore dizisi . Her ne kadar mini dizi demiş olsam da gizemler, sırlar, yalanlar derken sanki çok daha fazla bölüm izlemiş gibi hissettirdi. Dizide tek bir ana karakter yok, ekip tümüyle birlikte ön plandaydı desem de aslında sonlara doğru Dong Jin‘in hayatını ele alıyor.

The search kore dizisi

İlk bölümlerde ne olduğu belirlenemeyen bir canlı olduğu için biraz gerilimliydi. Ve ilk sahnede 23 yıl önceki bir olay gerçekleştiği için gizem de kendini gösterdi. Başlarda herkes vahşi canlının ne olduğunu saptamaya, bulaşıcılık etkisi var mı yok mu vs. gibi konuları sorgulayarak geçiyordu. Daha sonra 23 yıl önceki 21. Bölge de yaşanan olayların açığa çıkmasını önlemeye çalışan biri ve bunu ortaya çıkarmak isteyen Dong Jin çıktı karşımıza. Ancak bazı sorunlar nedeniyle istediğini gerçekleştiremiyor. Bu olayı örtbas etmeye çalışan insan da öyle böyle değil, bayağı aşağılık bir insan kendisi. İzleyince ‘‘Bunu bile düşündü mü?” diyeceğiniz bir kısım var.

The Search finali ‘ne gelecek olursak ben daha farklı bir final bekliyordum. Her şey aslında açığa çıkmış olsa da sanki bir şeyler eksik dedirtti.

Aslında uygun bir final. Diğer dizilerde çoğu zaman bir mutlu son oluyor, herkes kavuşuyor gibi bir durum oluyor. Bunda da bazı seyirciler o beklentiye girmiş. Site yorumlarında tatmin edici bir final değildi gibi çokça eleştiriler yapılmış. Ama bence aslında diğer dizilerden farklı bir yol çizerek daha gerçekçi bir final yaptı. Hayatta her zaman her istediğiniz düzgünce olmuyor çünkü.

Eğer dizi izleme listeniz varsa mutlaka The Search ‘ı de eklemeyi unutmayın! Sağlıcakla kalın…

Diğer Kore Dizi yorumları için tıktık.

-Rase

 Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir