Outer Banks Konusu ve Yorumu – Netflix Mini Dizi

Outer Banks Konusu ve Yorumu – Netflix Mini Dizi

Ben mini dizilerin kölesi olmuşum arkadaşlar. Artık mini dizi ile geldim değil uzun dizi ile geldim diye giriş yapacağım gibi duruyor. Veya belki de uzun diziler benden geçmiştir…

Outer Banks Konusu

Dört yakın arkadaş olan John B, JJ, Pope ve Kiara Outer Banks’a vuran kasırganın ardından tekne enkazı bulurlar ve bu tekne enkazı onları büyük bir ikramiyeye götürecektir. Ama bu ikramiyeye ulaşmak pek de kolay olmayacaktır.

Yorumu

Diziye başlarken ilerleyen bölümlerde bu kadar aksiyon olacağını düşünmemiştim. Tipik gençlik dizisi falan bekliyordum ama öyle olmadı. Ama evet ergen işleri şeyler de oluyordu tabii.

Outer Banks 10 bölümden ve her bir bölümü 1 saatten oluşmakta.

Bu ada da zenginlerin ve yoksulların yaşamı birbirine düşman kesilmelerine yol açıyor gibi. Yetişkinlerde bu durumu çok görmesek de, gençler kendi aralarında bayağı bir düşman kesilmiş durumdalardı.

Outer Banks Konusu

Şu üçlü her şeyi zor hale getirenlerden. Özellikle Rafe, ilk sıradaki olan, ciddi öfke sorunları olan bir genç. Gerçi dizide ki gençlerin çoğunda bir agresiflik vardı ve biraz da aptallardı. Ama ergenlik işte, o zamanlarda kim aptal olmaz ki? Topper grupta harcanmış gibime geldi biraz. O da yoksul kesime sataşıyordu ama arkadaşları gazlayıp olayı daha da büyütüyordu.

Sevgilisi Sarah ile ilişkileri bir yerden sonra patlak verince daha bir agresifleşti. Sarah’ın çevresindekilere karşı tutumu aptalca ne yalan söyleyeyim. Bir yerden sonra kızı görmek istemiyordum ya. Aşırı yapma hareketleri var gibiydi. Neyse ki ilk sezonda çok yok ama ikinci sezonda olacağı kesin.

Outer Banks yorumu

Bu meraklı gençler tekne enkazına değerli bir eşya bulmak için dalıveriyor fakat buldukları tek şey eski bir pusuladan ibaretti. Ta ki o pusulanın John B’nin babasına ait olduklarını öğrenene kadar. Babası yaklaşık bir senedir kayıp olan John, bu pusula ile babasının ona mesaj gönderdiğini düşünmektedir ki öyledir de.

Fakat pusulanın peşine düşen kötü insanlar da tabii ki vardır, olmaz olur mu?

Daha 16 yaşlarında olmalarına rağmen, büyük bir piyango için türlü tehlikelere kalkışan gençlerimizin yüzü acaba gülecek midir?

Sağlıcakla kalınnnn

-Rase

Daha fazla dizi incelemesi için tıklayın.

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir