Re Zero Kara Konusu ve Anime İncelemesi

Re:Zero Kara Anime Konu Ve Yorumu

Re:Zero Kara Konusu

Bir lise öğrencisi olan ana karakterimiz Subaru Natsuki bir gün market alışverişinden çıkıp eve dönerken ne olduğunu anlamadan kendisini başka bir evrene geçmiş olarak bulur. Normal hayatını bilgisayar oyunlarına takık olarak geçiren Subaru, ışınlandığı bu evreni ilk başta ciddiye almaz. Ve bir oyunmuş gibi davranır.

Lakin çok geçmeden düşündüğü gibi olmadığını fark eder. Subaru hırsızlık yapan Felt ailesi ile karşılaşır ve zorbalığa maruz kalır. Sonunda ise ana kadın karakterimiz Emilia’nın onu kurtarmasıyla yolları kesişmiş olur.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

Re Zero Kara

Animemizin tam adı Re: Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu ve İngilizce adı Re:ZERO Starting Life in Another World ‘dür. İlk sezonu 25 bölüm. İkinci sezonun ilk kısmı 13 bölümden oluşuyor. Ve ikinci sezonun ikinci kısmı şu an aktif olarak yayınlanmakta. İzlerken ayırt edebilmeniz için sezonları isimlerini yazayım dedim:

 • Re: Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Shin Henshuu ban ikinci sezondan ince yayınlanan özet babında 45 dakikalık bölümlerden oluşuyor.
 • Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu ikinci sezonun birinci parti olarak geçiyor.
 • Re: Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2. part ise hala yayımı sürmekte olan yeni bölümler.

Ayrıca serimizin Re:Zero kara Hajimeru Break Time isimli kısa komedi amaçlı 11 bölümlük bir kısmı da bulunmakta. Eğlenceli olduğu için animeyi izledikten sonra bir göz atmak isteyebilirsiniz. Tür olarak fantastik, psikolojik, gerilim, dram ve shonuen olduğunu söyleyebiliriz. Novelken daha çok seinen üzerine yazılmış. Ancak animede arada seinene gönderme olsa da shounen yapmışlar.

Re Zero Kara konusu

Klasik başka evrene ışınlanma temalı bir anime olduğu için benim çok dikkatimi çekmemişti açıkçası. Ama şu sıralar fazlasıyla popüler bir anime olduğunu söylemek yalan olmaz. İlk bölümün ikiye ayrıldığını belirtmeliyim. Sanırım bazı yerler de 0 ve 1. bölüm olarak geçebiliyor izlerken kafanız karışmasın.

Re:Zero Kara

Komedisi aşırı değil insanın üzerinde laubali bir etki bırakmıyor. Gerilim ve aksiyon sahneleri de güzel yerleştirilmiş dram sahneleri insanı sıkmıyor. İzlemeye devam etmenizi sağlayan akıcı bir yapım olmuş. Çizimleri de aşırı iyi, özellikle de ana karakter Emilia ‘nın çizimi çok iyi. Ki zaten Emilia en sevilen kadın anime karakterleri arasında zirvelerde yer alıyor şuan.

Bunların yanında verdiği mesajlar ve tamamen amaçsız bir anime olmaması da bu seriyi çekici yapan ayrı bir konu. Fırsatınız olduğunda mutlaka izlemenizi tavsiye edebileceğim bir anime. Sağlıcakla kalın..

Diğer Anime İncelemeleri İçin Tıklayın

-Lulin

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Lulin

Lulin

Merhaba. Ben Lulin. İlahiyat 1. Sınıf öğrencisiyim. Bir çok alana ilgim var ve farklı şeyleri severim bu yüzden belli bir hobi söyleyemeyeceğim ama en sevdiğim şeyler arasında yazmak var. Burada yazdığım kelimeler sizlerle buluştuğu için mutluyum

2 thoughts on “Re Zero Kara Konusu ve Anime İncelemesi

 • 06/07/2021 tarihinde, saat 23:55
  Permalink

  güzel yazı olmuş teşekkür ederim bu gün animeye başlayacağım

 • 28/08/2021 tarihinde, saat 22:04
  Permalink

  Ben animeyi bitirip geldim biraz garip oldu neyse komedi bölümlerini bilmiyordum teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir