Record Of Youth Konusu ve Yorumu – Romantik Kore Dizileri

Geçtiğimiz günlerde Alice Kore Dizisini inceleyen yardımcı yazarımız Meya , bugün sizler için yeni final yapmış Record Of Youth kore dizisini inceledi. Ben okurken çok eğlendim, eminim sizlerde eğleneceksinizdir. Lafı çok fazla uzatmadan, bir Netflix dizisi olan Record Of Youth Konusu ve Yorumu yayını ile sizleri Meya ile baş başa bırakıyorum;

Record Of Youth Konusu

Bu sene izlediğim en yumuşak diziydi galiba. Park Bo-gum askere gitmeden önce yakışıklılığını tam anlamıyla oynatabileceği bir dizi seçmiş kendine.

Dizi iki farklı aile yapısına ve ekonomik düzeye sahip arkadaşın, aynı sektörde çalışsalar da birbirlerine olan saygılarının hiçbir zaman gitmediği gerçek bir arkadaşlığı ve tabi ki de bu ortama uygun bir aşk üçgenini konu alıyordu.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Dizi Yorumu

Aslında dizide görevi ikinci erkek olup, izleyenleri ikinci erkek sendromuna sokmak olan Byeon Woo-Seok , her ne kadar güzel seviyor olsa bile gözlemlediğim kadarıyla bir ikinci erkek sendromuna sebep olmadı izleyenlerde. Açıkçası yönetmen tarafından da bu hissettirilmek istendi diyemiyorum. Ama klasiğe bu konuda düşmemiş olmak gayet güzeldi.

record of the youth

Başrol Sa Hye-Jun ve ailesi orta geçimli, anne babanın çalıştığı babanın ve annenin çocuklarına olan yaklaşımları arasında her izleyicinin kendi ailesinden bir parça görebileceği içten bir aile yapısına sahip.

İkinci erkeğimiz Won Hae-Hyo’nun ailesi ise geçinmek konusunda bir sorunu olmayan çocukları konusunda fazla hırsları olan bir aile yapısına sahip. İki ailede de kendinizden çokça bilindik sorunları bulup eşleştirebileceğiniz bir yapı mevcut.

Dizinin ayrılan noktası gerçekten saf kötülük sahibi hiçbir karakterinin bulunmamasıydı. Herkes dizi içinde en ufak kötü bir düşünceye kapılacak olsa bile bir şekilde doğru yola dönüyor. İşte bu sebeple record of  youth dizisi o softluğunu hiçbir zaman kaybetmedi.

Dizi gerçekten üç arkadaşın ilişkisini çok güzel konuya almıştı. Jin-u ve aktör arkadaşlarının gece ufak parkta buluşmaları muhabbetlerindeki samimiyet ve beraber büyümüşlükleri izleyiciye çok güzel yansıtıldı. Ben bu üçlünün park sahnelerinden ayrı bir keyif aldım.

record of the youth konusu

Dizinin çiftine gelecek olursak karakterlerini ilk bölümden, son bölüme kadar çizgileri dışına senaryo gereği olmadığı sürece çıkmadılar. Senaryo gereği dediğim de bilindiği üzere kore dizileri nde yayınlanabilecek bir drama olabilmek için 12. Bölüm itibari ile çift arasındaki güllük gülistanlık ilişkinin birden bire çatırdaması gerekiyor.

Record Of Youth

Dizimiz her ne kadar bir çok klişeden uzakta kalabilmiş olsa bile bu klişeden kendini uzak tutamıyor.

record of the youth kesit

Dizi başlarda ikilinin sektördeki yerinin tam tersine dönmesi ve Sa Hye-Jun’un kariyerindeki patlamasını konu alıyor. Kariyerinde yaşanan bunca ilerlemeye rağmen Sa Hye-Jun ,açıkçası bana gerçek hayatta varyetelerden görmüş olduğum Par Bo-Gum imajı verdi.

O kadar alçak gönüllü ve kibirden yoksun bir karakterdi ki iki başrol erkekte birbirlerini, dış etkenler etki etse bile kıskanmaktan hep uzakta kaldılar. Ben galiba kadın başrolden çok çocuklar arasında ki arkadaşlık ilişkisini sevdim.

SPOİLER İÇERİKLİ KISMA GEÇİYORUZ DİKKAT!!!!

Record Of Youth Yorumu

 • Dizi 2020 yeni bir Kore Dizisi ‘de olsa 2016 sezonu havası veriyordu. Bu havanın özlemiyle izlediğimden çok keyif aldığım dizi oldu.
 • Çift arasındaki uyumu gayet beğendim. Bo-Gum askere gitmeden o kadar fotoğraf biriktirmişler ki yayınlandığı süreçte Park So-Dam , bunları paylaşarak gerçek hayattaki iyi ilişkilerini de göstermiş oldu. Aynı zamanda dizideki uyumlarının da iyi anlaşmalarına bağlı olduğunu düşündürttü.

record of youth konusu

 • Ben Bo-Gum’un askerden önceki son dizisinde de, bir askere gitme eşiğinde oluşun konu alındığında yine gerçeklikle olan bir bağlantı çıktı diye düşündüm dizide. Bu ilk bölümlerde bırakmayıp izleme sebebi olmuştu bana.
 • Güçlü aile ilişki yanında arkadaşlık ilişkisi görmek bu sene her dizide rastladığımız bir şey değildi.
 • Bo-Gum’ un kendi özel alanına kavuştuğunda, o doya doya ağladığı sahne gerçekten üzdü. Zaten oyunculuğu karaktere girişi tamamlamış olan Bo-Gum’u izlerken ‘ Tamamdır bu artık bir evrensel memeye döner’ diye düşünmüştüm. Ki öyle de oldu bölümden sonra sıklıkla paylaşılır hale geldi.

kore dizileri

 • Sa Hye-Jun ve babası arasındaki ilişki 16 bölüm içinde ancak bu kadar güzel çözümlenebilirdi.

Odada ikili arasındaki konuşma gelmesi gereken zamandan biraz geç gelmiş olsada izledikten sonra erken gelse samimiyetsiz durabilirdi dedirtti. İkili birbirini sonunda gerçekten anladı ama bir sarılmayı da biz izleyiciye niye çok gördünüz? Biz izleyip ‘Aaaaa’ deyip kendi kendimize mutlu olacaktık. Neyse en azından havada kalmamış olması ve gayet iyi zamanlamaya sahip olması, bu kısmı beğeniler kısmına eklememe sebep oldu.

 • Son bölümde dedeye o ödülü ve sahneyi vermeyip babaya ödül konuşmasında bir teşekkür edilmeseydi, gerçekten yarım kalırdık.

(Nasıl baba olursa olsun bir kere koredesin sen, annene teşekkür edip babana etmezsen gerçek baban olmadığı hakkında bile dedikodu çıkar adamı niye üzüyorsun öyle Sa Hye-Jun?)

Park Seo Joon

 • Konuk olarak Park Seo-Joon’ u görmekte güzeldi menajerin ona olan hayranlığı çok güzel yansıtılmıştı.

record of youth

 • Kızımızın sektörde kendine iyi bir yer bulurken yaşadıklarına özenle yer gösterdiler. O dünyanın dizi konusuna gayet iyi bağlandığını düşünüyorum. Sevimli patronlar sonsuza kadar bizimle olsunlar.
 • Yeniden bir oyunculuğunu izlemiş olduğumuz Bo-Gum, tek dizide bize doktor olduğu, mafya olduğu hatta tarihi dizide olduğu hallerini gösterdiği için, bu tip yan sahneleri ekleyerek gözlerimizi bayram ettiren senaristlere teşekkür edelim hep beraber.
 • Son olarak asıl kızımızın bir fangirl iken geldiği konumu izlemek en büyük keyiflerden biriydi. Nasiplenmek için hevesi olanlar takip edin ablanızın yolunu sjhbdhsbhd.

 • Babası yanında değilmiş gibi hissettiğinde tam anlamıyka yanında olup sürekli destekleyen dedesi de o kadar güzel oynadı ki sanki a Hye-Jun’un yaşlılığını da izledik.

Record Of Youth

Öncelikle konuyu anlatırken de bahsettiğim son 4 bölümde ilişkilerin tam tersine dönmesi ve ayrılık görmemiz klişesi … Öyle anlamsız ayrıldılar ki kız sustu sustu içine attı, buna bağlamak istediler resmen ayrılığı ama gözümde kabul edilebilir değildi asla. Ama konuştuklarında daha ağır bir sürü sorunu çözmüşlerdi.

Bu sebeple kafamda kurduğum karakter imajlarına aykırılık gördüğüm oldu. Başından sonuna kadar çizgisini bozmadan annesine beni gerçekten iyi yetiştirdin diyebilmek için çizgisini bozmayan Won Hae-Hyo sana en içten teşekkürlerimi iletiyorum. Beni yarıda bırakmadığın için.

Jin-U’nun kızına olan sevgisine karşı şükür kızım kendini böyle seven birini buldu demesi, gerçekten kaynananın tavırları aşırı keyfimi kaçırdı. Dizinin en vurdumduymaz takılmak isterken herkesin mutluluğunu göz önünde bulunduran karakterinin böyle bir muamele görmesi yaşlı teyzemsi bir damarım olduğunu fark ettirdi bana. ‘ Hanım Hanımm’ diye korumak istedim ki annesi ağzının payını vermeye devam etti çoğu zaman. Teşekkürler teyzecim sen kalplerde yaşayacaksın daima.

Tamam dünyanın en kibar insanısın, her konuda beyefendiliğini korumaya devam ediyorsunda, eski sevgilini ( ki kendisi resmi olarak tüm kdramalara flashback kısımları olsun eski sevgili olsun binimum tüm bu içerikli rolleri oynayan kızımız) bu kadar görmek zorunda mıydık?

Sete gelmeler beraber ufak yürüyüşe çıkmalar navera röportaj vermek filan gerçek başrol kızımız için rahatsız ediciydi. Ama bir yerde her şey senaristlerin kızın içine atabildiği kadar atmasını sağlaması için planıydı. Çünkü klişe ayrılığa bir sebep hazırlamak zorundalardı(!) Yani anlayacağınız her sorunun başında klişenin senaryoya eklendiği o an yatıyor.

Boş bir beklenecek alan olarak kalan eski menajere mi dönüyor havası yaratılmak istendi. Diziyi izleyen her akıl sahibi insan Sa Hye-Jun’un eski menajerine asla dönmeyeceğini gayet iyi biliyordu. Bu saçma beklenti yaratma çabası hoş değildi.

Sonsuza kadar Jjamppong Ent. Samimiyeti devam etmelidir edecektir

record of youth konu

Bu şekilde bir fangirllüğün gerçeğe döndüğü, arkadaşlar arasındaki başarı dengesinin değiştiği ve aileden aileye farklı sorunlara dikkat çekilen gerçekten soft bir diziydi. Bu sene gibi zamanda yolculuklar, aldatmalar ve bir sürü ihanetlerle dolu dizilerin olduğu bir dönemde gerçekten softluğuyla ve iyi kadrosuyla diziyi on air dönemde takip etmek çok keyifliydi.

İzleyenlerin yorumlarını izlemeyenlerin ise başlıyorum bildirimlerini bekleyeceğim. Sizleri benim dizide en çok aklımda kalan 3lü ile bırakıyorum.

record of the youth konusu

Haftaya Perşembe görüşmek üzere kendinize mukayyet olunnn….

-MEYA

Daha Fazla Asya Dizisi için Buraya Tıklayın!

9 thoughts on “Record Of Youth Konusu ve Yorumu – Romantik Kore Dizileri

 • 05/11/2020 tarihinde, saat 23:32
  Permalink

  çok yararlı bir yorum ve metin olmus, emeginize saglik?

 • 06/11/2020 tarihinde, saat 17:43
  Permalink

  Ne zamandır ertleyip duruyordum yazı resmen diziye başlayayım diye beni kamçıladı. Yazı için teşekkürler

 • 06/11/2020 tarihinde, saat 22:42
  Permalink

  Okurken güldüğüm çok yer oldu sjajsjsjsj henüz finali izlemedim ama yine de spoiler kısmını okudum çok teşekkür ederiz daha fazla asya drama olsa ne güzel olur

 • 07/11/2020 tarihinde, saat 03:33
  Permalink

  Asıl başlayacağını belirttiğin bu güzel yorum için çokça teşekkürler:) İYİ SEYİRLERRRR

 • 07/11/2020 tarihinde, saat 03:36
  Permalink

  Her hafta bir adet kdrama yorumu perşembe günleri burada olacak. Güldürerek okuttuysam ne mutlu bana. Biriyle konuşuyormuşum gibi yazarak samimiyeti korumaya odaklanıyorum. Finali izledikten sonra bir sonraki dramana başlamadan haftaya perşembe kontrol etmeyi unutma bloğu belki teşvik edebilecek bir dizi yorumu gelir 🙂

 • 07/11/2020 tarihinde, saat 03:38
  Permalink

  Sizin de gözlerinize sağlık. Metin hakkındaki yorum için çok teşekkürlerrrr 🙂

 • 01/04/2021 tarihinde, saat 17:08
  Permalink

  Sonunu hic begenmedim ve izledigime pisman oldum beni üzdü acikcasi iki cift de finalde birlesmedi özellikle fotografciyla avukqt kiz iki yil sonra ne oldu hiiic göstermediler. Iki cift de finalde yine birlikte olmaliydi

 • 08/04/2021 tarihinde, saat 02:33
  Permalink

  tatmin etmediği çok doğru ama gerçek bir hayat hikayesi anlatıyor haline uygun olarak o sıkıcılığı a vermek durumunda kaldılar.

 • 30/07/2022 tarihinde, saat 16:46
  Permalink

  Ben tam bitirmedim ama bunlar bi ayrılma havasındalar spoiler yemiyim diye hiç okuyamadım ama ayrılıcaklar mı ya da tekrar barışıcaklar mı sadece bunu merak ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir