Zero No Tsukaima Konusu ve Anime İncelemesi

Zero No Tsukaima Anime İncelemesi

Zero No Tsukaima Konusu

Halkeginia adlı büyülü bir dünyada yaşayan Louise, Tristan Academy’de ikinci sınıf öğrencisidir. Bir büyücünün hayatında en önemli ritüeli olan Famillier töreninde kendisine bir köle çağırması gerekmektedir. Ancak herkes gibi bir büyülü yaratık yerine 17 yaşında internette gezinmeyi seven sıradan bir lise öğrencisi olan Saito’yu çağırır.

Bir kez çağrıldığı zaman Familliar’ı geri göndermek imkansızdır bu yüzden Louise ve Saito birlikte yaşamaya alışmak zorundadır.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Zero No Tsukaima Anime İncelemesi

Merhabaa.. Bir süredir sınavlarım vardı bu yüzden anime izleyecek vakit bulamadım. Yorumlamak için anime düşünürken bu seriyle karşılaştım ve sevdiğim serilerden olduğu için sizin de sevebileceğinizi düşünerek paylaşmaya karar verdim.

Zero No Tsukaima anime ‘si 2006 yapımı fantastik, komedi, macera, romantizm ve bir miktar eicchi de içeriyor ecchi sevmeyenler izlemek istemeyebilir. Zero No Tsukaima Anime 4 sezon ve bildiğim kadarıyla final yapmış yeni sezon ne zaman gelecek endişesi olmadan rahatlıkla izleyebilirsiniz yani.

Konusuna gelirsek baş karakterimiz Louise tatlı mı tatlı minik çabuk sinirlenen bir leydi. Soylu bir aile olan ReValli ailesinin küçük kızı. Ancak bu dünyada ki insanların hepsi belli bir eleme üzerinden büyü yaparken Louise’in belli bir elementi yok bu yüzden takma adı “işe yaramayan, sıfır” anlamında ki Louise the Zero. Saito ile ilk başta anlaşamıyorlar, ilk sezon Saito genelde kırbaçlanıyor zaten (şimdi düşününce neden tuhaf geldi bu) ama aralarında ki atışmalar animeye fazlasıyla renk katıyor.

Animenin 3. sezonun sonuna doğru aralarında baya iyi bir sevgi bağı oluşuyor. Aslında Academy de geçtiği için okul animesi olduğunu da söyleyebiliriz. Harem animesi olduğunu söylesek de yalan olmaz. İlk 3 sezonda çok yok aslında ama ben 4. sezonu izlemedim ve 4. sezon da çok fazla harem olduğunu duydum. Açıkçası ben harem sevmem bu yüzden izlemeyi düşünmüyorum.

Çizimleri ve seslendirmesi gayet iyi. Yan karakterlere de gerekli özen gösterildiği için beğenmiştim. Ayrıca hikayesi oldukça iyi işlenmiş akıcı bir anime. Beni sarmıştı izlerken, günde 1 sezon bitiriyordum. En azından ilk 3 sezon fazlasıyla izlenmeye değer. Ancak öncelik olarak değil de izlenecek anime bulamazsanız izleyin diyeceğim bir seri.

İzlerseniz düşüncelerinizi yorum olarak bırakırsanız güzel olur. Sağlıcakla kalın…

-Lulin

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Lulin

Lulin

Merhaba. Ben Lulin. İlahiyat 1. Sınıf öğrencisiyim. Bir çok alana ilgim var ve farklı şeyleri severim bu yüzden belli bir hobi söyleyemeyeceğim ama en sevdiğim şeyler arasında yazmak var. Burada yazdığım kelimeler sizlerle buluştuğu için mutluyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir