Run On Konusu ve Yorumu – 2021 Kore Dizileri

Sevgili okuyucum bu hafta sizlere diğer haftalardan farklı olarak hala yayınlanmaya devam ediyor olan Run On dizisi ni önermeye geldim. Hala devam ederken hayatınıza bu soğuk ve karanlık günlerde konusuyla ve karakterleriyle sıcak bir renk getireceğine inandığım ve izlediğim kadarıyla beğeniyle takip ettiğim bir dizi.

Yılın son ayında daima efsane olan diziler başlar ve ocak sonunda final verirler. Bu k-drama sektöründe hep böyle olmuştur. Çoğu bilindik dizinin yayın tarihine bakarsanız böyle olduğunu göreceksinizdir. Böyle bereketli olarak adlandırabildiğimiz dönemlerde çoğu zaman soft diziler de yayına giriyor ama diğer ağır efsane olma adayı diziler sebebiyle o büyük patlamasını yapamıyorlar.

Run On diğer yıla göre çok ağır olmayan soft dizilerden biri. Şanslı bir başlangıç yaptı dizi olarak. Reytingleri yumuşak ve ders verir nitelikte olan konusuna rağmen ortalama 2-3 arası seyrediyor ve bu gayet iyi. İlerleyen haftalarda yükseleceğini düşünüyorum. Yükselmeli….

Daha Fazla Kore Dizisi için Buraya Tıklayın.

Run On Konusu

Dizi bir atlet ve çevirmen arasında oluşan bir aşk hikayesini konu alıyor. Diğer kore dizilerine nazaran bir ikinci erkek durumu olmadan, bambaşka bir ikilinin arasında bir ilişki oluşturarak bu klişenin tamamen önüne geçmiş durumdalar. Hikaye bir yandan ise bize ne kadar aile ortamı olmadan yetişse de insan ilişkilerinde aşırı karşı taraf odaklı düşünen Ki Seon-Gyeom’un yumuşak kalpliliğini ve temizliğini vurgulayacak bir yan ve alt metinlere sahipti.

Run on korean drama

Alt döneminde olan Woo-Shik’in gördüğü zorbalığı fark edişi ile bunu görmezden gelmeye çalışan tüm daha yetkili insanlara karşı açtığı bir savaş var dizinin ilk bölümlerinde. Bu da karakter olarak Ki Seon-Gyeom’un belirlenmiş amacını güçlendiren durum olarak gelişti.

Karakterlerden biraz bahsedecek olursak;

Daha Fazla Kore Dizisi için Buraya Tıklayın.

Dizi Oyuncuları

 • Ki Seon-Gyeom

Sporculuk sonrası milletvekilliğine geçi yapmış bir baba ve işinde fazlasıyla başarılı bir annenin oğlu olan başrolümüz hep birilerinin arkasında kalıp onlar ile anılmakta şuana kadar. Ama bu durumunu öyle kabullenmiş ki artık bundan yaralanmadığını düşünerek kolayca sineye çekebiliyor.

Fazlasıyla sosyal becerilerinden uzak bir karakteri oynuyor. Birçok güncel benzetmeyi bilmediği birkaç sahnede vurgulandı. Sanki ileriki bölümlerde eğitileceğini bize böyle yansıttılar gibime geldi benim.

 • Oh Mi-Joo

Dizimizin kadın başrolü olan karakter kendisi ise sosyal yaşam konusunda az da olsa tecrübesi olan kendisi için anlamlı olacağını düşündüğü bir meslek ile uğraşıyor Film çevirmenliği.. Meslek seçme sebebi ileri bölümlerde belki daha detaylı açıklanacaktır ama bana şu açıklama bile gayet  ‘vayy ne havalı’ dedirtti.

Run on korean

Karakterimizin belki ileride başka maçları da çıkacaktır. Ama şu anlık bizim gördüğümüz kadarıyla Seon-Gyeom’un hala kırılabilir olduğunu gören ve onun e azından için rahatlatıp sevildiğini tekrar hissetmesini sağlayacağını görebiliyorum.

 • Seo Dan-A

Karakterimiz bir şirket zinciri yöneticiliği yapıyor. Bir ajansın yanında bir de modacılık ile ilgilendiğini anlayabildik buraya kadar. Ki ailesinin iki sporcu evladını markası için manken olarak kullanırken kendilerine menajerlik hizmeti de veriyor.

runon

Hikayenin ikinci çiftinin başrol kadını olan karakter kendi içinde iyi olarak kalma savaşı veriyormuş izlenimi ile doluydu. Yanındaki asistanı ile olan ilişkisini keyifle izlemeye devam etmek istiyorum her bölüm artsın bu sahneler.

 • Lee Young-Hwa

Hikayenin sanat okulunda öğrenci olan karakteri olan karakterimiz. Şuana kadar çok ciddi bir çıkışa sahip değil ama. Geldiğini sahneler ile kendisinin bir nona aşkına tutulacağını anlaşılmış durumda.

Run on korean drama

Karşılıklı olursa bir Search WWW esintisi hissedebiliriz diye düşünüyorum. Karakter genel olarak neşeli olacağını bu az da olan sahnelerinde belirtti.

-Buradan Sonra Fazlasıyla Spoiler Olabilecek Bir Eksene Giriyoruz. Hazır Her Çarşamba ve Perşembe Günlerinde Yayınlanıyor İken İzlemenizi Tavsiye Ettikten Sonra Spoiler Dolu Yorumlarıma Giriş Yapıyorum, Sevgili Okuyucum.-

Run On Yorumu

 • Arkadaşlar ben ilk yorumdan belirteyim kendimi. Ben galiba Ki Seon-Gyeom saatlerce konuşsa ses etmeden dinleyecek bir fangirle dönüştüm şu kadar bölümde. Konuşması eminim izlediğinizde sizin de dikkatinizi çekecek. Öyle güzel sade ve hazır cevapmış gibi bir konuşma şekli var ki. Ben ilk defa böyle konu dinleyeyim tün gün moduna girdim. Sırf konuşma tarzı için açıp bir bölümünü kolajını filan izlemelisiniz.

Run on cast

 • Mi-Joo ve ev arkadaşı aynı zamanda patronu olan ablamızın arasında bir yaş farkı olması da başrol karakterin en yakın arkadaşının yaşıtı olması klişesine son vermiş durumda. Ve ablanın büyüklüğü her ne kadar çok belli olmasa da yeri geldiğinde belli oluyor ben bu ayrıntıyı fazlasıyla beğendim.

 • Seon-Gyeom’un sosyal yetersizliğini tesadüfi şekilde karşılaştığı Mi-Joo ile bozduğunu görmemiz de ilişkinin oluşumuna büyük keyif kattı. Gördüğümüz ve izleyebildiğimiz kadarıyla yerleşik hayattan kaçan ve okul dışında kimseyi hatırlamak veya tanımak ile uğraşmayan Seon-Gyeom Mi-Joo’yu tanımak için baya çabalamaya başladı.

Run on cast

Aynen böyle canım senin de tarafında daima olacak ve sana kendini de düşünmen gerektiğini hatırlatacak birine ihtiyacın var o da Mi-Joo olmalı.

 • Woo-Shik’in şuanlık hikayeye katkısı sebebiyle çok görünmesini ben gayet iyi buldum bana göre hikayeye katkıya aynen böyle devam etmeli çocuğu diziden sakın uzaklaştırmayın. Bir yerde sahneleri azalabilir ama bu bizleri üzen bir detay olarak kalacaktır. Bu şekilde akıllarda kalacak kadar güzel oyunculuk sergileyen Lee Jeong-Ha yolun açık olsun.
 • İçkili Gyeom kararlarını aşırı beğendim. Böyle böyle kimyasının ünü dağları aşan bir çift olacaksınız. Eve taşıma sahnesi ve sonrasında Gyeom‘un hali yine dizinin romantik komedi damarını çok iyi besledi.

Genel olarak Record of the Youth ’tan sonra çıkmış olan ilk soft ayarda olan dizi. Fazla aksiyon severleri bilim kurgu izleyicilerini tatmin etmeyebilir. Fakat siz de benim gibi bir romantik komedi hayranıysanız fazlasıyla keyif alarak izleyeceğiniz diziler listesinde yerini alması gereken bir yapım olarak görüyorum Run On’u.

Run On

Sizleri bu hafta Im Siwan’ın idol kostümü ile uğurluyorum. Haftaya bir başka dizinin yorumunda görüşmek üzere. Kendini iyi bak canım okuyucum.

-Meya

Daha fazla Kore Dizisi için tıktık

2 thoughts on “Run On Konusu ve Yorumu – 2021 Kore Dizileri

 • 14/01/2021 tarihinde, saat 15:24
  Permalink

  Run On dizi yorumunuza yürekten katılıyorum ben de keyifle izliyorum. sevgiler selamlar

 • 21/01/2021 tarihinde, saat 01:22
  Permalink

  keyifli seyirlerrr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir