Shadow and Bone Konusu ve Yorumu – Netflix Mini Dizi

Shadow and Bone Konusu ve Yorumu – Neyflix Mini Dizi – Gölge ve Kemik Leigh Bardugo

Uzun dizilerden sonra ilaç gibi gelecek mini mini bir dizi ile geldimmmm!

Konusu

Çok uzun zaman önce ortaya çıkan Karanlık Diyar hala gizemini korumaktadır. 1. Ordu ve 2. Ordu bu diyarı yok etmek için çalışıyorlardır. Bu iki ordu birbirinden farklıdırlar. Birinci Ordu fiziksel becerilere dayalı, silahlı bir ordudur. İkinci Ordu ise Grisha adı verilen, doğaüstü yeteneklere sahip ordudan oluşmaktadır.

Alina bir kartograftır ve Karanlık Diyar’a girmesine gerek yoktur fakat Mal ise gemiye alınarak Karanlık Diyar’a gidecektir. Alina Mal’i yalnız bırakmamak için onunla gitmek için bir plan yapar ve bu plan kendisiyle birlikte tüm ülkenin geleceğini de etkiler.

Shadow and Bone Yorumu

İlk olarak şöyle bir bilgi geçeyim: Gölge ve Kemik Leigh Bardugo tarafından yazılan bir kitaptır. Kitap Grisha adlı üçlemeden oluşmakta. Eğer ki maddi durumunuz varsa veya zamanınız varsa kitapları ilk olarak okumanız daha iyi olur. Yani ben dizisini başarılı buldum, büyük ihtimalle kitabı çok daha güzeldir.

Küçük bilgimizden sonra geçelim bakalım yorumlamaya.

Dizi genel olarak sıkılmadan, laflar dolaşmadan ilerledi.  Çok kafa yoran bir dizi değil. Fantastik türü seviyorsanız seversiniz bence ya. Ama bu tarzda çok kitap okuduysanız, dizi veya film izlediyseniz bazı yerlerde tahmin yürüttüğünüz şeyler tutabilir.

Dizi 8 bölümden ve her bölüm bitişleri saymazsak 40-45 dk’dan oluşmakta.

Bu kadar mini olmasına rağmen dizide üç farklı olay örgüsü bulunmakta ve kesinlikle her biri ayrı iyiydi.

Üst fotoda Mal’i de koymak istiyordum ama bir türlü üçüsü bir olan bir fotoğraf bulamadım.

Ana karakterlerimizden Alina ve General Kirigan’ı görüyorsunuz. Diziyi izlerken Kirigan ve Mal arasında kaldım. Her zaman ilk aklınıza yatanı seçeceksiniz arkadaşlar. Bir şeyler söylemek istiyorum ama spoiler olacak o yüzden dizinin büyüsünü bozmamak için susuyorum.

Shadow and Bone Konusu

Şu ekip müthişşşş! Bu ekipte Karanlık Diyar’dan bir şey almak için hayatlarını riske atıyorlar ama bu risk büyük bir ücrete bedeldi. Dizi başından beri İnej  ve Kaz’ı shipliyordum. Valla bir şeyler seziyorum seziyorum ama bir şeyler gerçekleşmedi ama olacak bu iş olacak. Jasper ise her dizide olan şakacı ama eli hızlı karakterlerden. Bir silah kullanışı var, gözlerim hayran hayran bakıyor…

Shadow and Bone Yorumu

Şu ikili der susarım… Benim imkansız aşklara bir merakım var, kahretsin beee! İkiliye ilk bakışta dedim ki ”en büyük aşklar kavgalar ile başlar” ve aynen öyle oldu. Eee veya olacaktı diyelim. Dizide çok sık yoklardı ama bu ikilinin kısımları gelince aptal gibi sırıtıyordum. Felfenayım arkadaşlar felfenaaaaa.

Sağlıcakla kalınnn

-Rase

Daha Fazla Dizi incelemesi için tıktık

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir