Sky Castle Konusu ve Yorumu – Kore Dizi İncelemeleri

Gerçeklikler ile yüzleşmek mi? İşte bu cümle tam da aklıma Sky Castle ‘ı getiriyor. Sky Castle Kore ’de izlenme rekorları kıran, alışılmışın dışına çıkan bir dizi. Bunlar göz önüne alındığında dizinin aslında kendi sınırlarını çizdiğini rahatça söyleyebiliriz. Benim de aynı zamanda severek izlediğim bir kore dizisi diyebilirim. Bu yüzden, bu diziye yer vermemek olmazdı.

Sky Castle Konusu

  • Kısaca Sky Castle ;
  • Yıl: 2018
  • Sezon: 1
  • IMDb: 8.7/10

Sky Castle aslında dizide bir yer, bir sitenin ismi. Tüm olaylar da bu sitenin içindeki insanların etrafında dönüyor. Bu sitede zengin ve doktor olan bir kesim yaşıyor. Bu aileler için başarı her şeyden önemli. Dizi boyunca ailelerin çocuklarıyla etkileşimini görüyoruz. Ve aslında dizi bu sitede büyük bir olayın yaşanmasıyla patlıyor ve ilerliyor.

Sky Castle Karakterler

Dizi de karakterden bol hiçbir şey yok diyebilirim. Bu yüzden tek tek incelemek yerine dizide en çok dikkatimi çeken karakterlerden biri hakkında konuşmak istedim:

sky castle

  • Kim Joo-young :Başta görmediğimiz fakat dizide belirdiği andan itibaren her şeyin çözüm ve aynı zamanda başlangıç noktası olduğu belli olan bir karakter.

Bu karakter Kim Seo-hyung tarafından canlandırılıyor. Mimiklerden tutun giysi seçimine kadar her şey düşünülmüş ve karakter ile bütünleşmiş. Bu karakter azimli ve saldırgan bir karakter diyebilirim. Ağır bir aurası var ve siyah tamamen onun rengi. Tabi, hakkındaki gerçekler öğrenildiği zaman tüm bunlar bir çöp poşetine konulup çöpü boyluyor. 

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Sky Castle Dizi Yorumu

  • Olayların Gerçek Yüzü

Diziyi diğer dizilerden ayıran ve özgün yapan şey aslında gerçekleri hiçbir filtre kullanmadan yansıtması. İzlediğimiz o şirin “kdramalar”ın aslında nasıl bir dünyada geçtiğini gösteriyor. 

sky castle

Karakterlerin de gerçekten istenilen bir havayı taşıdıklarını düşünüyorum. Bence birçok Asya dizisinin kadın karakterler ve erkek karakterler sert ama şeffaf kalıplara sokuluyor. Fakat bu kalıplar bu dizide işlevsiz kalıyor. Oyuncu seçimlerinin de iyiliği sayesinde “ben farklıyım” havasını daha ilk sahneyi izlerken alıyorsunuz.

Kim Joo-young karakteri dışında bir çok karakterde aslında insanların şu “dışa gülmek, içten içe ağlamak” dedikleri şeyi göreceğiz. Ve bunlar hepimizin yüzleştiği hayat problemleri yüzünden oluyor, aşk acısı yok sadece. Ayrıca, Dizinin çok keskin çizgileri olduğunu söyleyebilirim. Ve bu keskinliğinde bir derinliği ve ağrılığı olduğunu. Fakat, bu sizi yoracak türden bir şey değil.

  • Gizem

Dizinin gündelik hayat dışı bir de gizemlik bir havası var. Olaylar işlerken arka planda da sırlar bir bir çözülüyor. Bu arka planı da ayriyeten takip etmek izleyiciye ayrı bir zevk veriyor.

kore dizi yorum

Sky Castle birçok imgenin bulunduğu bir dizi. Eğer aşk arıyorsanız bu dizide bulabilirsiniz; eğer sıradanlık arıyorsanız yine bu dizide bulabilirsiniz. Ki, gündelik hayattan bir dizi derken de tam demek istediklerim bunlardı.

  • Özgünlük

Birçoğunun bir kez de olsa bir kore dizisi izlemiştir. Ve genel kriterler vardır: bir ana kızımız, bir tane yakışıklı oğlanımız ve olaylar bu iki karakter etrafında döner. Fakat, dizide öyle fazla karakter ve konu var ki bu şekilde basitçe tanımlamak imkansız olur. 

Sky Castle Kimler İzlemeli

Standartların dışına çıkıp, biraz kafa yoracak biraz da kafa dağıtmak için izlemek isteyen kişilerin bu diziye bakabileceğini düşünüyorum. Benim ikinci defa bile izleyebileceğim bir diziydi umarım siz de beğenirsiniz! Bugünlük bu kadar haftaya görüşmek üzere…

Daha fazla dizi incelemesi için tıktık

-Pell

Daha Fazla Kore Dizisi için Buraya Tıklayın.

Pell
ily

Pell

Merhaba ben Pell. Her türlü yorumunuza ve önerinize açığım! Twitter adresimden bana istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir