Attack on Titan (AOT) Konusu ve Anime İncelemesi

Attack on Titan (AOT) Animesi Konusu ve İncelemesi

Yıllardır süregelen bir tartışma vardır: “Cüsse mi daha üstündür akıl mı?” diye, eğer bu sorunun cevabını merak ediyorsanız sizi böyle alalım. Attack on Titan dört sezonu bulunan hala devam etmekte olan bir anime. AOT, 2013’de yayınlandı ve genelde haftada bir izleyicilerini yeni bölümlerle buluşturuyor.

Attack on Titan Konusu

İnsanlar yıllardır hayatlarını devlerden korunarak upuzun duvarların ardında sürdürüyorlardır. Ve bir gün bir anda bu güvenli duvarların yıkılmasıyla animemiz başlıyor.  Animede devler ve insanların savaşını görüyoruz ama sadece tabiki bu değil. Ana karakterimiz Eren öncülüğünde birçok şeyi anime boyunca keşfediyoruz, aslında devlerin de insan olabileceğini bile…

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

AOT İncelemesi

Attack on Titan ‘da ilerleyen sezonlarda sırlar tek tek açığa çıkıyor ve aklınızda cevaplanmayan hiçbir soru kalmıyor. Ayrıca, anime boyunca ‘ifşa edilebilir bilgiler’ başlığı altında anime hakkında ufak ufak bilgiler veriliyor. Bunun izleyici için çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Çünkü aklınız herhangi bir olayda takılı kalmıyor “Bu nasıl oldu ki şimdi?” demiyorsunuz. Aksine; merak giderilmiş oluyor ve animeyi daha iyi takip edebiliyorsunuz.

Attack on Titan izle

Anime boyunca geri dönüşler oluyor, yani biraz karışıklaşabilir animemiz bu sıralarda. Ama, bu karışıklık bile izlemenize engel oluşturmuyor. Çünkü dediğim gibi hem ifşa edilebilir bilgiler kısmı hem de bölüm bölüm dizinin sizi gerçeğe götürmesi izleyiciyi çekiyor.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Attack On Titan Karakterler

Bu animede birçok karakter olduğunu söyleyebilirim. Fakat, karakterlerin hepsinin kendine özgü özellikleri olduğundan ayırt etmede zorluk ortaya çıkacağını düşünmüyorum. Ayrıca, animede karakterlerimizi tek tek kaybettiğimizden çoğu zaten bizimle uzunca kalamıyor 🙁

Animede çok fazla karakter olduğundan benim çok sevdiğim bir/iki karaktere kısaca yer vermek istiyorum:

  • Eren:

aot eren

Ana karakterimiz, oldukça hırslı bir genç ve birçok özel gücü var. Arada ‘mental breakdown’ lar geçirse de çevresinden ve sevdiklerinden güç alıp bunu nasıl kullanacağını iyi biliyor. Eren’in yakınları, Mikasa ve Armin, birlikte çok güçlü bir takımı oluşturuyorlar. Biri planı sağlıyor, biri savunma ve diğeri ise saldırı.

  • Levi:

Bayadır twitter line’da dolanan, görselleri birçok idol ile yan yana konulan bu karakterin bu durumda bile çok sevildiği aşikar. Eğer daha animenin başındaysanız, Levi ile karşılaşmamış olabilirsiniz. Levi Aot’deki en güçlü karakterlerden biri diyebilirim.  Ayrıca Levi’den bir byronik kahraman havası da alıyorum. Bu karakterin hayatı kısa da olsa animede işleniyor. Ve bu izleyiciyi Levi’ye daha çok bağlıyor.

  • Mikasa:

aot anime

Kadın karakterlerin tabularını yıkan bir karakter Mikasa. Attack on Titan boyunca çok güçlü ve kararlı bir duruş sergiliyor. Sevdikleri için her şeyi yapabilecek bir karakter. Fakat, bu yanlış anlaşılmasın. Standart bir şekilde “ Ben senin için her şeyi yaparım.” demiyor. Bunun yerine bunu elinde kılıcıyla her şeyini ortaya koyuyor.

Bu Animeyi Kimler İzlemeli ?

Normal animelerin dışında sadece savaşa odaklanmış bir hikaye görmek isteyenleri bu animenin çekeceğini düşünüyorum. Farklılıkların göze sokulduğu çarpıcı bir anime ve de çokça çatışma bulunduruyor, buna göre de karar verebilirsiniz. Haftaya diğer bir yazımda görüşmek üzere!

-Pell

Daha fazla anime incelemesi için tıklayın.

Pell
ily

Pell

Merhaba ben Pell. Her türlü yorumunuza ve önerinize açığım! Twitter adresimden bana istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.