Another Konusu ve Anime İncelemesi – Birazcık Gizem

Another Konu Ve Yorumu

Another Konusu

Mei Misaki güzelliğiyle, yeteneğiyle, başarısıyla herkes tarafından sevilen okulun en popüler öğrencisidir. Orta okul son sınıf öğrencisi olan Mei dönemin başında ölür ama bunu kabullenemeyen bir sınıf arkadaşı “Mei ölmedi o hala burada bizimle” der. Bunun üzerine herkes sanki o yaşıyormuş gibi hayatına devam eder ve hatta iş o kadar ilerler ki yıl sonu programında okul müdürü Mei yi de tüm programlara ekler.

Bundan 26 yıl sonra Mei’nin öldüğü 9/C sınıfında yine Mei Misaki isminde bir kız vardır ve Tokyo’dan taşınıp Kuzey Yomi okuluna transfer olan Sakakibara Kouchi neden tüm sınıfın Mei yokmuş gibi davrandığını anlayamamıştır.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

Merhabaa. Bu benim ilk anime yorumum olduğu için güzel ve kısa bir anime olmasını istedim.

Benim ilk izlediğim animelerden olan Another , 12 bölüm ve bir ova bölümü ile gerçekten sıkılmadan, merak ederek bir oturuşta bitirebileceğiniz bir anime. Ben ilk izlediğimde ova bölümünün olduğunu bilmiyordum. Sizin için tekrar bir anime ‘ye göz attığımda ova bölümünü keşfettim ve eğer izlerseniz ova dan başlamanızı tavsiye ederim. Bazı şeyler daha iyi oturacaktır aklınızda.

Konu olarak gizem, doğaüstü, gerilim, korku, okul ve bence bir miktar duygusallığı da olan bir anime. Korku bence çok fazla değil ama gerçekten gizemin ve gerilimin dorukta olduğu bir anime. Biraz Sherlock Holmescılık oynamak isterseniz tam size göre bir anime.

2012 yapımı bir anime için çizimleri de çok iyi. Açıkçası benim çizimlerini sevmediğim anime ‘leri çok izleyesim gelmez, ama bu anime ‘nin çizimleri gerçekten kaliteli.

Manga ‘sı var mı diye baktığımda İnternet üzerinde bir çeviri bulamadım, bu yüzden ek olaylar var mı bilmiyorum ama ben devamının olmasını gerçekten çok istemiştim. Ne yazık ki tek sezonluk bir anime. Henüz izlemediyseniz bir an önce izlemenizi öneririm. Son olarak eğer izlerseniz düşüncelerinizi yorumlara yazarsanız harika olur. Veya hangi tür anime’leri sevdiğinizi yorumlara bırakırsanız, o türün pek bilinmeyen ama güzel animelerini sizin için yorumlayabilirim, bu her iki taraf içinde yararlı olur.

Sağlıcakla kalın

-Lulin

Daha Fazla Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Lulin

Lulin

Merhaba. Ben Lulin. İlahiyat 1. Sınıf öğrencisiyim. Bir çok alana ilgim var ve farklı şeyleri severim bu yüzden belli bir hobi söyleyemeyeceğim ama en sevdiğim şeyler arasında yazmak var. Burada yazdığım kelimeler sizlerle buluştuğu için mutluyum

One thought on “Another Konusu ve Anime İncelemesi – Birazcık Gizem

  • 11/12/2020 tarihinde, saat 22:05
    Permalink

    selam yeni yazar lulin, öncelikle şunu söylemek istiyorum hayırlı olsun ve çarşamba uzun bir süre nasıl bekleyeceğim bilmiyorum. ve ben anime izlemek istiyordum ve ne izleyeceğimi bilemiyordum. Beni bu dertten kurtardığın için çoook teşekkürler. Yazı çok güzel olmuş. Ayrıca jaze hanıma da çok teşekkür ederim. Blog da farklı renkler görüyoruz. Başarılarınızın devamını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir