Ghost Hunt Konusu ve Yorumu : Korku Animeleri

Herkese selamlarrr! Herkes iyidir umarım. Sizlere bugün korku – gerilim ana teması olan bir anime yorumu ile geliyorum, kaçırmayın derim ; Ghost Hunt

Ghost Hunt Konusu

Mai Taniyama arkadaşları ile birbirlerine korku hikayeleri anlatmaya bayılırlar. Bir gün okulun boş bir sınıfında yine korku hikayeleri anlatırken, sınıfta bir ses duyarlar ve korkarlar. Işıklar açıldığında karşılarında 17 yaşında bir genç çocuk görürler.

Okula yeni transfer olduğunu sansalar da, Kazuya Schibuya bir Hayalet Avcısı ‘ydı. Mai okulun eski binasına dışarıdan bir bakar ve bir ayaklı kameranın olduğunu görür. Merak eder ve içeri girer. Ve bu merak sonucu, anlattıkları o korku hikayelerindeki hayaletlerin gerçek olduğunu öğrenir ve bir anda kendini Kazuya ile çalışırken bulur.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

25 bölümden oluşan ve 8 ayrı vaka üzerinden giden, her bölümde acaba bu ruhun olayı ne, acaba neden olmuş, neden yapmış diye merakla izleyeceğiniz, konu etiketleri ile tamı tamına uyan, ne eksik ne fazla dedirten bir anime Ghost Hunt .

Ana karakterlerimizden biri olan Mai, Kazuya’ya narsist kişiliğinden dolayı Naru ismini takmıştır. Hatta o kadar narsist ki bu isimle seslenen tek Mai değildi. Mai ilklerde Naru’yu sevmemiş olmasına rağmen sonradan her bahtı kara kızlarımız gibi bu soğuk nevaleye aşık oluyor. Ghost Hunt bölüm sonuna kadar platonik takılıp durdu yani. Ama Naru da harbi harbi odunun teki. Anime de kızın rüyaları hariç bir kere güldü o derece.

Mai ve Naru dışında farklı karakterlerimiz de var. İçlerinde en sevdiğim Keşiş olan oldu. Ama siz şu ana kadar gördüğünüz keşişleri unutun, bu o keşişler gibi değil. Bir yorum okumuştum; keşke herkesin bir Keşiş-San’ı olsa, diye. Kesinlikle dostum kesinlikle.

Ghost Hunt

Bir iki tane korku gerilim tarzında anime izlemiştim ama sürükleyici gelmediklerinden bırakmıştım. Hatta bölüm sayıları falan da azdı ve birkaç kez de izlemeye çalışmıştım. En gerildiğim kısım 7. dosya olan Kana Bulanmış Labirent, en üzüldüğüm kısım da 5. dosya olan Sessiz Noel’di.

Anime Konusu

Finalde bazı şeyler açığa kavuşmadığı için Ghost Hunt manga sını okurum demiştim ama Türkçe çevirisi olmadığı için bazı sorularla askıda kaldım denebilir. Finalde ki spoiler yorumu beni bekliyor sanırım. 2006-2007 yılları arasında yayınlandığı için çizimlerini belki sevmeyebilirsiniz ama sanmıyorum günümüzdekilere çizimlere çokta uzak değiller gibi.

BÜYÜK HARFLERLE KÜÇÜK BİR ÖNERİ: BU ANİME İÇİN GECEYİ BEKLEYİN.

Sağlıcakla kalııın

-Rase

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir