Kono Subarashii Konusu ve Anime İncelemesi

Bu haftaki yazımda Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!isimli animeyi yorumladım ! Kono Subarashii Anime Konusu Ve Yorumu başlıklı yayınım;

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo Konusu

Satou Kazuma nadiren evden çıkan kafayı anime ve oyunlarla bozmuş bir otakudur. Bir gün yeni çıkan bir oyunu almak için aylar sonra evinden çıkar hiç oyalanmayıp oyunu alır ve eve dönüyordur. Lakin yol üzerinde bir traktöre denk gelir… Hayatının son bulduğunu düşünür. En azından öyle olması gerekiyordu. Ama gözlerimi açtığında kendini boş bir zemin üzerinde, karşısında kendini tanrıça olarak tanıtan bir kızla bulur. Tanrıça ona ikinci bir şansın verildiğini, Şeytan Kralla savaşması karşılığında başka bir dünyada hayatını devam ettirebileceğini söyler. Yeni gideceği dünyaya giderken yanına yalnızca tek bir eşya alma hakkı vardır.

“Yanıma sadece tek bir şey alabilirim öyle mi? Herhangi tek bir şey? O zaman seni götürüyorum. Yanıma seni alacağım Tanrıça!!”

Ve Satou Kazuma‘nın şeytan Kralla mücadelesi bu şekilde başlar

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

Eveeet bu aralar günler çabuk geçiyor. Yeni anime izleyecek vakit bile bulamıyorum, size kaliteli bir şeyler önermek isterdim ama bu sefer izlemeyin diye önermeye karar verdim. Evet evet bu animeyi izlemeyin diye öneriyorum şuan. İzlenmemesi gereken animeler arasında top 10 a girer.

Çok sevgili animemizin tam adı Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! ama kısaca Konosuba diyebiliriz. Konusu fantastik, macera, doğaüstü güçler ve komedi üzerine kurulu. 2 sezon 10ar bölümlük (ilk sezonda bir tane de ova bölümü var) kısa bir anime.

Kono Subarashii

Daha çok komedi üzerine kurulu diyebiliriz. Yani hangi yaş aralığı için yapıldığına emin değilim. Eicchi içerdiği için küçük yaşlara uygun değil ama hedeflediği yaş kitlesinden de emin değilim. Cidden olması gerekenden daha çocuksu. ( Seveni var mıdır acaba çok eleştirdim sanki..)

Ama hakkını yememek lazım bu kadar yermeme rağmen sonuna kadar izlemiştim sarıyor sanırım. Eğlenceli ama cringe diyebiliriz sanırım. Kötünün iyisi aslında daha kötü bir anime gördüğümde Konosuba bile daha iyiydi diyorum. Benim için değerlendirme çizgisi gibi bi şey.

İçeriği hakkında çok yorumda bulunamayacağım. Spoi veririm gibi geliyor ama karakter çizimleri falan güzel. Baya yerdim yukarıda ama hiç animeniz falan kalmazsa bi izleyin derim keyfinizi yerine getirebilir. Sağlıcakla kalın…

Daha fazla anime incelemesi için tıktık.

Lulin

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Lulin

Lulin

Merhaba. Ben Lulin. İlahiyat 1. Sınıf öğrencisiyim. Bir çok alana ilgim var ve farklı şeyleri severim bu yüzden belli bir hobi söyleyemeyeceğim ama en sevdiğim şeyler arasında yazmak var. Burada yazdığım kelimeler sizlerle buluştuğu için mutluyum

One thought on “Kono Subarashii Konusu ve Anime İncelemesi

  • 04/01/2022 tarihinde, saat 08:14
    Permalink

    Tüh ben de izlemeyi düşünüyordum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir