The Demonic King Chases His Wife Konusu ve İncelemesi

The Demonic King Chases His Wife Konusu ve İncelemesi

The Demonic King Who Chases His Wife Konusu

The Demonic King Konusu : Su Manor 21. yy’da bir suikastçiydi. Son işinde ihanete uğrayarak ölür ve kendini eski bir zamanda, üstelik anormal şeylerle dolu olan bir dünyada, önemli bir ailenin dördüncü kızı olarak bulur. Ama bu önemli ailenin dördüncü kızı olmak bir çöpten farksızdır.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

Bu da ikinci Çin anime yorumum. Bu aralar merak saldım diyeceğim ama uzun süre sanırım izlemem. Çünkü alışkın olduğumuz Japon anime bölüm sürelerine kıyasla Çin animeleri daha kısa ve bundan dolayı verim alamıyorum, alamadım. 13 bölümden oluşuyor ve izleyeceğiniz senaryolar sadece on dakikadan ibaret. Tam heyecan oluyor veya ısınıyorsunuz ama bir anda bölüm bitiyor. Her şey çok çabuk bitiyor.

Anormal bir dünyaya gelen Su Manor, bu dünyada insanların kendine has güçleri olduğunu öğreniyor. Prens Jin, kızı gücünün ne olduğunu öğrenmesini sağlamak için gökyüzü adalarından birine getiriyor. Ve orada kızın hangi seviyede ne güçlerine sahip olduğunu ortaya çıkartıyor.

Su Manor için başta ruhsal gücünün olmadığını düşünüyorlardı. Fakat sonra iyi bir güce sahip olduğunu keşfediyorlar. Ancak bir sorun vardır. Ruhsal gücü açığa çıkarmakta zorlanıyordur. Ve Prens Jin kıza yardım ederek ruhsal gücünü ortaya çıkarması için bir yolculuğa çıkmaları gerektiğini söylüyordur.

The Demonic King Who Chases His Wife

Psychic Princess ile çok fark yok aralarında aslında. İkisinde de her şey çok çabuk oluyor ve aralarında ki ilişkiyi anlayamıyorsunuz. Her ne kadar bunun bölüm süreleri az da olsa Psychic Princess‘e göre aralarında ki bağ daha belirgindi. Ama çokta değil.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

The Demonic King Chases His Wife

21.yy’dan geliyorsun aynı beden fakat farklı bir kişisin. Hemen alışmış duruma. Böyle şeylerde ben biraz gerçekçilik arıyorum nedense. Her ne kadar saçma olaylar olursa olsun insanların, eğer gerçek olsa nasıl davranırdı durumunu görmek istiyorum.

İki Çin animesine bakarak genel bir kanıya varmak doğru olmaz. Fakat Çin animeleri sanırım kısa ve net yapımlar ortaya çıkarmayı seviyorlar. Psychic Princess gibi bunun finali de öyle tam orta yerde bitti. Yani nasıl anlatsam sanki iki anime de tam konusunu yansıtacak bir yerde final verdi gibi.

İzlediğim iki Çin animesi de çerezliğin çerezliğindelerdi. Çok zamanım yok ama uzakta kalmak istemiyorum diyorsanız, tam da on ikiden vurursunuz. Ama dikkat sonra neden bu kadar kısa diye de hayıflanırsınız.

Psychic Princess ve The Demonic King Who Chases His Wife animelerinin konuları normal düzeyde. Fakat klasik Japon animeleri gibi bölüm süreleri ve işleyişleri olsa bence ortaya çok daha güzel bir şeyler çıkardı diye düşünmeden edemiyorum. Sağlıcakla kalın…

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

-Rase

Daha Fazla Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir