Kyoukai No Kanata (Sınır Ötesi) Konusu ve Anime İncelemesi

Kyoukai no Kanata (Sınır Ötesi) Konusu ve Anime İncelemesi

Kyoukai no Kanata Konusu

Akihito Kanbara, gözlük fetişi olan, ikinci sınıf öğrencisi ve yarısı youmi olan bir gençtir. Youmu olmasının en güzel yanı ölümsüz olmasıdır. Mirai Kuriyama ise lanetli soydan gelen, kanı yönetip, cisimleştirebilen bir Ruh Savaşçısı’dır. Bir gün Mirai okulun çatısında iken, Akihito onu görür ve intihar edeceğini sanıp, hızlıca çatıya koşar. Ama işler düşündüğü gibi değildir.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

Anime İncelemesi

Kyoukai no Kanata twitter’dan birinden öneri alıp, bir günde bitirdiğim bir anime. Ama bitirmek için izledim denebilir. Çünkü son zamanlarda çok fazla anime yi yarım bırakıp duruyorum, bunu sonuna kadar izleyim dedim.

Kyoukai no Kanata ‘yı site yorumlarına da bakmayıp direkt başlayıp bitirdim. Sadece anlamadığım yerlerde bir iki kez yorumlara bakmıştım ve orada da Noragami‘ye çok benzetilmiş anime . Ben Noragami ‘yi izlemediğim için nasıl bir şeydir bilemiyorum. Çokça da konuşulan bir anime aslında Noragami , neden başlamadım bilmiyorum ama konumuz bu değil her neyse.

Kyoukai no Kanata ilk üç bölüm sakin ilerliyor, konusuna bakınca fazlaca aksiyon bekliyorsunuz. Ruh Savaşçıları, Youmu falan. Ama bu gibi şeyler çok az oluyor. Etiketlerde de aksiyon yoktu, dikkat etmemişim ama dram da yazmıyordu. Ve cidden son iki belki üç bölüm aşırı drama içeren bölümleri vardı.

Kyoukai No Kanata

Anime de sıkılmadan izlediğim bölüm sayısı az açıkçası. Sonlara doğru çokça ileri oynattım. Konusuna kıyasla anime yi beğenmedim. Çok daha güzel yapılabilirmiş. Her bölüm olmasa da on iki bölümlük bir  anime de en az altı bölüm acayip iyi sahneler bekliyordum ki diğer sakin bölümlerde sıkıldığıma veya bekleyeceğime değsin.

Kyoukai no Kanata ( Sınır Ötesi )

Ana karakterlerimize sıra gelecek olursa, ikisi de sıradan olmak isteyen gençler aslında. Akihito, yarı youmu olmaktan, Mirai ise lanetli soydan gelen bir Ruh Savaşçısı olmaktan memnun değillerdir. Her ne kadar ana karakterler desek de aslında son iki üç bölüme kadar ana karakter oldukları çok göz önünde değildi.

Kyoukai No Kanata konusu

Anime de daha çok Hiroomi karakterini sevdim. Ona özel bir anime dizisi yapılsa fena olmazdı. Şöyle ki bir de kız kardeşi var. İlkte Akihito ile gözlük fetişi hakkında konuşurlarken Akihito, Hiroomi’ye kız kardeş fetişi ile ilgili bir şey söylüyorlardı. Yorumlara da bakınca ensest vs denildi. İlk de bende öyle sandım ama bölümler ilerledikçe öyle olmadığını sezdim. Yani olmamalı. Eğer öyle bir hava verilmek istendiyse de cidden iğrenç olurdu. Ah, bu Japonlarrr!!

Animenin ayrıca iki devam filmi bulunmakta. Ben sonunu ve genel olarak animeyi ilgi çekici bulmadığım için filmleri ile de zamanımı harcamak istemedim açıkçası. Yine da bana animeyi öneren arkadaşa buradan çok çok teşekkürlerr… Sağlıcakla kalınnn…

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

-Rase

Diğer Anime yorumları için TIKTIK

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir