Love is War Konu ve Yorumu – Romantik Animeler Serisi

Love is War

Love is War Konusu

Shuchiin Akademisi Japonya’nın en prestijli okullarından biridir. Öğrencileri genelde çok zengin veya çok başarılı insanların çocuklarıdır. Ülkenin en iyi notlarına sahip olan ve orta gelirli bir ailenin çocuğu olan Shirogane Miyuki Shuchiin Akademisi’nin öğrenci konseyi başkanı seçilir.

Ülkenin en zengin 4 ailesinden birin çocuğu olan öğrenci konseyi başkan yardımcısı Kaguya Shinomiya ile bu şekilde tanışır ve birlikte çalışmaya başlarlar. İkilinin romantik bir ilişkisi olmamasına rağmen tüm öğrenciler onları mükemmel bir çift olarak görür. Gerçek şu ki ilk başlarda normal bir ilişkileri olsa da zamanla birbirlerinden etkilenmeye başlarlar lakin ikisi de ilk itiraf eden taraf olmak istemez. Bunu zayıflık belirtisi olarak görür ve gururlarına yedirmezler. İkisi de karşı tarafın ilk itiraf eden olması için çabalar ve bu şekilde aşk savaşları başlar.

Daha Fazla Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

Yine farklı ve güzel bir anime ile geldiim. Çok bilinen bir anime olduğunu sanmıyorum ben de geçenlerde yabancı bir twitter kullanıcısında görmüştüm. İzledikten sonra “aşık olmak istiyorum ” dedirten ama ama çoğu aşk animesi gibi cringe olmayan bir anime.

Diğer adı Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen olan animemiz 2019 yapım 12 bölümlük 2 sezondan oluşan, adından da anlaşıldığı gibi bir aşk animesi. Diğer aşk animelerinden ayıran ve Love İs War ‘ı eğlenceli yapan ise psikolojik yönünün de olması bence. Bol bol romantizm, psikoloji, okul ve komedi içeriyor kısaca ve hepsi eşit şekilde dağılmış şu ağır basıyor diyemem sanırım.

Love İs War

Hiç sıkılmadan iki günde bitirdim ben ve 2021 de yeni sezonun geleceğini öğrendiğim için de mutluyum kesinlikle devamının olmasını isteyeceğim bir animeydi çünkü. Karakter çizimleri ve seslendirmesi de çok kaliteliydi. Yan karakterlere de gerekli özen verilmişti. Benim en sevdiğim karakter Chika’ydı sanırım.

Duygusal sahnesi çok yok aslında ama 2. sezonun sonlarına doğru kısa bir kısım var. Yan karakterlerden birinin geçmişi ile alakalı. Açıkçası senaryoyu bozmamış ve bence güzel olmuş.

Bi de animeyi şey olarak düşünebilirsiniz. Bazı romanlar kendi içinde başlıklara ayrılır bazıları baştan sona tek bir başlık altında toplanır ya. Animemiz bir bölüm içinde birkaç tane başlık içeriyor ama devamlılığını aksatmayan güzel bir yaklaşım olmuş. İzlediğiniz takdirde beğeneceğinize eminim. Sağlıcakla kalın..

-Lulin

Daha Fazla Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Lulin

Lulin

Merhaba. Ben Lulin. İlahiyat 1. Sınıf öğrencisiyim. Bir çok alana ilgim var ve farklı şeyleri severim bu yüzden belli bir hobi söyleyemeyeceğim ama en sevdiğim şeyler arasında yazmak var. Burada yazdığım kelimeler sizlerle buluştuğu için mutluyum

One thought on “Love is War Konu ve Yorumu – Romantik Animeler Serisi

  • 09/10/2021 tarihinde, saat 15:59
    Permalink

    özet geçersek liseli iki gerizekalının birbirilerini sevmelerine rağmen bir türlü aşklarını itiraf edememesini konu alıyor. kaguya denen eleman okul başkanına aşıktır, okul başkanı da kıza aşıktır, lakin ikisi de birbiriyle gizlice savaşıp karşı tarafın aşkını itiraf etmesini ister ve aşk savaşı başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir