Flört Etmek – Mesajlaşarak Flört Etmek

Flört Etmek – Mesajlaşarak Flört Etmek

Flört etmek bir sanattır, oldukça karmaşık ama bir o kadar da keyifli bir sanat… Keşke bir formül olsa ve karşımızdakini hemen etkileyebilsek, ya da belli cümleler olsa ve onları söylediğimiz herkes bizden anında hoşlanmaya başlasa. Ama üzgünüm, böyle bir şey mümkün değil.

Flört Etmek

Size “Bu cümleyi yazın, şu konudan bahsedin, hemen birbirinize bağlanacaksınız.” diyebilmek isterdim ama böyle bir dünya yok. Çünkü hiçbir sanatın tek bir tekniği, tek bir çözüm yolu yoktur. Öyle olsaydı matematikten hiçbir farkı kalmazdı, değil mi?

Öncelikle nabza göre şerbet vermeyi bilmelisiniz. Her ne kadar “Bütün erkekler aynı!” ya da “Kadınların birbirinden farklı hiçbir yanı yok!” gibi cümleler kursak da aslında böyle bir şey yok. Her insan birbirinden farklı bir labirenttir ve labirentin ortasındaki o gizemli ödüle ulaşabilmek için o labirente girmek zorundasınız.

İltifat Edin

Mesajlaşarak flört etmek biraz daha farklıdır, çünkü jest ve mimiklerinizi karşıdaki kişi göremez. Utandığınızı, sevindiğinizi karşıdaki bilemez. Siz de karşıdakinin tepkilerini göremezsiniz. Evet emojiler var ama onlar genellikle yeterli gelmez. Özellikle, partneriniz emoji, random gibi şeyler kullanmayan biriyse işler daha da zordur. Aslında dalga geçerek yazılan bir şey çok ciddi anlaşılabilir.

Flörtöz mesajlar genellikle kısa ve öz olurlar ama etkileri oldukça büyüktür. Anlık aklınıza gelen ve yazdığınız bir mesaj karşıdakinin sevinç çığlığı atmasına sebep olabilir. Bu yüzden yazdığınız şeylere oldukça dikkat etmek durumundasınız.

Mesajlaşarak Flört Etmek

Yazdığınız cümlenin akıcı ve samimi bir dili olduğundan emin olun. Göndermeden önce mesajı tekrar okuyun ve yazım hatası, anlatım bozukluğu gibi bir şey yapıp yapmadığınızı kontrol edin.

Daha etkileyici bir iletişim dili için benzetmeler kullanın. Benzetmelerinizin ilgi çekici, hoş, zekice olmasına dikkat edin, klasik/klişe şeylerden kaçının. Aşırı abartılı ve süslü iltifatlar etmenize gerek yok, bazen çok basit bir cümle bile oldukça etkili olabilir. İnternetten bulduğunuz şeyleri göndermek gibi bir hataya düşmeyin, kendi özgün cümlelerinizi kullanın.

Mesajlaşarak Flört Etmek

İltifat ederken aşırıya kaçmayın. Ona olmadığı şeyler söylemeyin, bu sizi yapmacık ve yalancı biri gibi gösterebilir. Başka bir şey konuşurken, durduk yere, hiç beklemediği bir anda iltifat edin. Böylece partnerinize anlık kalp krizi geçirtebilirsiniz. Eminim ki çok hoşuna gidecektir, kimin hoşuna gitmez ki?

Kendiniz olmaktan vazgeçmeyin, ne olursa olsun kendiniz olun. Çabuk pes etmeyin, ısrarcı olun. Ona, kendisine değer verdiğinizi gösterin. İddialı olun, onun için doğru kişinin siz olduğunu gösterin.

Eğlenin

Politika, din gibi ciddi ve tehlikeli konulardan uzak durun. Konuşmak için eğlenceli, ilginç ve ortak konular bulun. Mesela çocukken izlediğiniz çizgi filmlerden açılan konular genellikle işe yarar. Çizgi film karakterlerini eleştirin, onun sevdiği çizgi filmle dalga geçin. Eminim ki ikiniz de çok eğleneceksiniz.

Bir anda espri yapıp ortamı ciddiyetten uzaklaştırın, olmasını istediğiniz/istemediğiniz şeyleri şaka yoluyla söyleyin. Size ciddi bir soru sorduğunda, dalga geçerek cevap verin. Örneğin;

-Beni seviyor musun?

+Evet evet aşkından ölüyorum, o yüzden yazıyorum :s

Yani hem istediği cevabı veriyorsunuz hem de dalga geçiyorsunuz. Böylece hoşuna gidiyor ve eğlenceli olduğunuzu düşünüyor. Çok havalanırsa “Dalga geçtiğimi fark etmedin mi?” diyerek gidişatı yönlendirebilirsiniz.

Trip atacağınız zaman bunu dalga geçer gibi yapın. Fark ettiyseniz size hep ciddiyetten uzak durmanız gerektiğini söylüyorum. Çünkü flört etmek böyle bir şeydir. Birbirinizle konuşurken eğlenebiliyor olmanız gerekir. Konuşurken mutlu olduğunuz kişiyle birlikte olmak istersiniz, sıkıcı ve ciddi biriyle değil.

Mesela kıskandığınız zaman bunu tatlı bir biçimde hissettirin. Diyelim ki onu bir kızdan kıskanıyorsunuz. Kızdan bahsederken kızın ismini değiştirerek söyleyin. Bunu ismini bir argo kelimeye uyarlayarak ya da tamamen alakasız bir şeye benzeterek yapabilirsiniz. Örneğin; ismim Kumsal ise Kumsalak diyebilir ya da Salkum diyebilirsiniz. Ama lütfen çok kırıcı olmamaya dikkat edin.

Anlayışlı olun ve yanında olduğunuzu, sizinle her şeyi paylaşabileceğini ona hissettirin.

Neler yaptığını merak edin ama çok sorgulamayın. Öyle bir tavır kullanın ki kendisi anlatsın. Örnek verecek olursak;

-Bugün neler yaptın?

+Arkadaşlarla beraber takıldık.

– Eğlendin mi bari?

(Hangi arkadaşındı, nereye gittiniz gibi sorgular bir tavır kullanmayın. Direkt sorunca cevaplamak istemeyebilir ama böyle sorunca büyük ihtimalle kendisi anlatacaktır.)

Çok fazla hızlı gitmemeye çalışın ama karşı tarafı caydıracak kadar da yavaş olmayın. Unutmayın ki her konuştuğunuz kişiyle iyi anlaşamazsınız. Karşınızdaki kişi doğru insan olmayabilir. Eğer olmuyorsa, ilerlemiyorsa, beraber eğlenemiyor, mutlu olamıyorsanız zorlamayın.

Sürekli ileriyi düşünmeyin. Her şeyi akışına bırakın ve olduğunuz anı yaşayın.

Gerçek hayat için flört tavsiyelerine ihtiyaç duyuyorsanız, geçen haftaki yayınım olan Flört Etmeye Başlamak İçin 5 Adım yazısından yararlanabilirsiniz.

Sura

Mesajlaşarak Flört Etmek yayın sonu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir