Monthly Girls Nozaki-Kun Konusu ve Anime İncelemesi

Monthly Girls’ Nozaki-Kun Konusu

Sakura Chiyo , hoşlandığı kişi yani Nozaki-Kun ’a ondan hoşlandığını söylemeye çalışır ama Nozaki-Kun bunu yanlış anlayıp onun gerçek bir hayranı olduğunu sanar ve evine davet eder. Ona yardım etmesi için. Çünkü Nozaki-Kun ünlü bir shoujo mangakasıdır. Ve Chiyo’ya ondan yardım etmesini ister.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

Anime İncelemesi

Anime romanik komedi etiketli ama komedi ağırlıklı. Her bölümde gülme garantisi verebilirim ama romantizm etiketli diye aldanmayın çünkü sonuna kadar hiçbir şey olmuyor diyebilirim. Hani romantizm nerede diye ekrana bakabilirsiniz sonra.

Animenin işlenişi mankafa olan Nozaki-Kun ile onun etrafında olan kişilerin mangasına yardım etmesini anlatıyor. Anime daha çok Nozaki-Kun ’un yeni karakter çizimleri için okulda gözlem yapmasının ve insanların nasıl tepki vereceğinin incelemesi üzerine.

Monthly Girls’ Nozaki-kun

Chiyo zavallım, bence arada ‘ben bu çocuktan nasıl hoşlandım‘ demiştir, çünkü acayiiip mankafa biri Nozaki. Hani öyle bir mankafa ki anlatamıyorum bile. Shoujo mangası yazan bir mankafa nasıl olur da gözlerinin önünde ondan hoşlanan bu kızı göremez!!!

Yan karakteler için ise hepsi ayrı ayrı tatlı bir şeyler. Hatta onlara yan karakter demem bile yanlış. Çoğu baş karakter değerlerindeydiler. Animeye devam edilip bütün karakterleri romantizmde görmek isterdim açıkçası. Animede ki bütün çiftlerin en az bir tane bile olsa bir romantizm sahnesi olmasını bekliyorduum. Son bölümde de bir şeylerin olmasını bekledim ama bu alışıldık bir anime olmadığından bazen tahmin ettiğiniz şeyler olamıyor. Azıcık klişe istemiştim ben yahuu.

Anime on iki bölüm ve özel altı bölümden oluşmakta. Özel bölümlerin her biri ortalama üç dakika. Zavallı ben yirmi dakika sanıp özel bölümlere romantizme ağırlık verecekler sandım ama asla öyle olmadııı. Yine de özel bölümler ana bölümlere göre daha komikti.

Eğer üzgünseniz, gülmek istiyorsanız eh çizimleri de benim için önemli falan da derseniz başlayın derim. Dediğim gibi her bölümde gülünecek şey bulabilirsiniz. Bulamazsanız da sanırım ben gülmek için yer arıyor olabilirim.

Anime aynı zamanda aynı isme sahip olan manganın uyarlamasıdır. Türkçe çevirisi 38. bölüme kadar yapılmış ve o da izlediğimiz final bölümü. İngilizceniz iyiyse, yabancı sitelerden devamını okuyabilirsinizz.

Puanım 9/10.

-Rase

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir