The Young Lady is A Royal Chef Konusu ve İncelemesi

Merhabaaa! Uzun zamandır yazmıyorum buralara. Açıkçası hem kendimle hem de özel hayatımdaki bir takım sorunlarla uğraşıyorum. Ama bu arada bayağı seri hakkında yazı yazacağım. Bunlardan biri de The Young Lady is A Royal Chef webtoon – Manga ‘sı hakkında olacak.

The Young Lady is A Royal Chef Konusu

Orta Çağ’da -sanırım o dönemler webtoonlarda daha farklı lanse edliliyor ama büyülü şeyler yine- geçiyor. Yemekleriyle ve aşçılıyla ünlü Frenchiff ailesinden olan Senianna ailenin en işe yaramaz ve sevilmeyen kişisi olarak nitelendiriliyordur. Fakat bir gün bu durum tersine dönmeye başlar. Senianna bu durumu tamamen tersine çevirebliecek midir?

Açıkçası bu her zamanki reenkarnasyon webtoon ‘larından birisi fakat ana -mc- karakterin akıllılığı olsun, kendine güveni olsun seriyi okunabilir kılıyor. Aynı zamanda çizimlerin güzelliği ve kullanılan renkler gözü yormayacak ve bozmayacak şekilde. Benim seride en sevdiğim kısım ve bu yazıyı buraya yazmalıyım buna layık evet dediğim kısım ise ana karakterimizin kendini keşfetmesi ve hayatı için çabalamaya başlaması.

Webtoon Önerileri için Buraya Tıklayın.

Karaktarler

The Young Lady is A Royal Chef oku

  • Senianna

Ana karakterimiz bir kötü kadından doğma ama asilzade olan kızımız. Yemek yapma yeteneği olmayan kendini savunmaktan sesini çıkartmaktan aciz olan kızımız. Sonunda birkaç olaydan sonra sesini çıkartmaya ve ben burdayım aslında öyle değil böyleyim diye çıkışan kızımız. Cesaretini ve yeteneğini en çok sevdiğim karakter diyebilirim

  • Lancelot

Evin küçük abisi ve her zamanki gibi küçükler kaçık olur mottosuna uyaraktan gayet neşeli candan bir yapısı var. İşi nedeniyle bayağı bir sert ama bizim ana karakterimize karşı zaafiyeti var.

  • Gawain

Evin en büyük abisi ve tsundere -eğer bir animede olsaydı böyle derdim- karakterimiz. Seniannadan başta en çok tiksinen ama sonrasında da en büyük zaafiyeti gösteren abimiz.
spoiler: tavuk hırsızımız 🙂

  • Büyükbaba

Aileyi ayakta tutan fakat sertliğinden ve asaletinden ödün vermeyen büyüğümüz. Senianna’yı görmezden gelen -pek öyle sayılmaz ama- karakterimiz sonrasında asıl büyük değişimi geçiren de o ama.

Webtoon Önerileri için Buraya Tıklayın.

The Young Lady is A Royal Chef

Neyse, Bu webtoon okuduğum isekai webtoonlarda en ama en iyisi sayılmasa da geneli baz alırsak bayağı üst sıralarda kalıyor. Puanım 8,5/10 , puanı kırdığım yönü ise sanki her iyi şey kızımızın üzerinde gibi. Genel olarak bakacak olursam benden geçer not aldı. Umarım seriyi okuyacak olanlar da beğenirler.

DİPNOT : Seriyi Türkçe‘ye çeviren tek site cutiepie.moe ‘dir. bilginize.

Koala

Webtoon Önerileri için Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir