Vampire Knight Konusu ve Yorumu : Vampirlerin Dünyası

Vampire Knight Konusu ve Yorumu

Vampire Knight Konusu

Yuuki 5 yaşındayken karlı bir kış gecesinde bir vampirin saldırısına uğrar. Onu kurtaran safkan bir vampir olan Lord Kaname dir. Kaneme Yuuki‘yi kurtarmakla kalmamış onu Cross isminde ki bir adamın yanına bırakmış ve onu büyütmesini istemiştir.

Müdür Cross aynı zamanda özel bir akademinin müdürüdür. Bu akademi gündüzleri normal öğrenci eğitim verirken geceleri vampirlere eğitim vermektedir. Lord Kaname de gece öğrencilerinden biridir. Ayrıca Müdür Cross’un Yuuki ile birlikte büyüttüğü Zero ismin de bir çocuk daha vardır. Bu çocuk küçükken ailesini bir vampir saldırısında kaybetmiştir ve vampirlerden nefret etmektedir.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

vampire night

Selamlaarr!! Bu hafta için nasıl bir anime seçeceğim konusunda çok sorun yaşadım sonunda bunda karar kıldım. Benim ilk izlediğim anime olur kendileri, çok beğenerek izlemiştim ve hala en sevdiğim animeler arasında yer alıyor.

Animemiz romantizm, gizem, vampir, doğaüstü güçler ve dram konularını içerisinde işliyor. 13+13 bölümlük iki sezon yayınlanmış bulunmakta ama tabi ki yayınlanabilir hikayenin tamamı değil ve yeni sezonun gelmesini beklemekte umutsuzluk gibi.

2013’te 3. sezon için bir fragman yayınlanmıştı ama ondan sonra herhangi bir haber gelmedi. Mangasının da ne kadar ilerlediğini kaç cilt olduğunu bilmiyorum maalesef. Yeni sezonu beklerken okumamak için direndim benim için tabu gibi olmuştu.

2008 yapımı bir anime için gerek kurgu olsun gerek karakter çizimi olayların ilerleyişi bence takdire şayan. Özellikle bir vampir animesi olarak bu kaliteyi yakalayan başka bir anime ile karşılaşmadım. Vampirlerin özellikleri ve bu dünyada ki güç statüsü de çok iyi işlenmişti. Aralarında ki ilişkiyi belki sevmeyebilirsiniz bu konu hakkında spoi olmaması için çok bir şey söylemeyeceğim ama genel olarak çok beğeneceksiniz. Tabi kesinlikle izleyin diyeceğim bir anime de değil açıkçası. Ama sanırım tek hassas konu bu. Bunun dışında eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. Openinglerini de beğeniyorum.

Açıkçası üzerinde çok durabileceğim ve spoi vermeden eleştirebileceğim bir anime değil. Sadece benim izlediğim ilk anime olması dolayısıyla değer verdiğim ve değer verilmesini istediğim kaliteli olduğunu düşündüğüm animelerden biri.

İzlerseniz ve yorumda bulunursanız mutlu olurum. Kendinize dikkat edin yeni yılınız güzel geçer umarım ~

-Lulin

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Lulin

Lulin

Merhaba. Ben Lulin. İlahiyat 1. Sınıf öğrencisiyim. Bir çok alana ilgim var ve farklı şeyleri severim bu yüzden belli bir hobi söyleyemeyeceğim ama en sevdiğim şeyler arasında yazmak var. Burada yazdığım kelimeler sizlerle buluştuğu için mutluyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir