Where Stars Land Konusu ve Yorumu – Asya Dizi Yorumları

Herkese merhaba arkadaşlar. Bu hafta da sizlere bir başka dizi yorumu ile geldim. Haftanın dizisi yine bir iş ortamının zorluklarını ve kolaylıklarını insan yaşamıyla birleştirip önümüze sunan Where Stars Land adlı nadide dizi.

Where Stars Land Konusu

Dizi de içinde havaalanının iç işleriyle ilgili çalışan bir birim var. Ve olay bu birimin etrafında dönüyor. Birimde yeni gelmiş 1 adet çalışan ve 3 aylık staj sonrası devamlı çalışmaya başlayan bir adet çalışan mevcut. Hikayenin ileride aşık olacak iki parçası da tam olarak bu yeni gelenler. Bir klasik olduğu üzere bölümün başında bu iki karakter iş yeri dışında karşılaşmış bulunuyorlar. Sonraki karşılaşışta ise iş yerinde karşılaşan ikili, başta birbirlerine oldukça zıt olduğu belli olan karakterleri sebebiyle sıklıkla ters düşerek başladılar ilk sahnelerine.

İkilinin erkek olanı havaalanında bulunan iyi görev adamı karakter olarak göze çarpıyor. Sadece yapması gerekenler ile ilgilenen karakterimiz, çevresindeki çoğu kişiye de kendisinden soğukluğu ile uzaklaştırmayı başarıyor.

Kadın karakter ise işi elde ediş bakımında oldukça çaba sarf ettiği için buralara gelmenin kendisi için ne tip zorluklarla baş etmesi gerektiğini fazlasıyla belli eden davranışlar içerisinde. Partnerine göre fazlasıyla sosyal sayılabilecek bir karakter olan başrolümüz, kadın olmanın bir çok zorluğunu belli edercesine yaşadıklarıyla öyle güzel başa çıkıyor ki… Hikayeye hem renk verip, hem ders çıkarmak adına önemli noktalar katıyor. Where Stars Land ‘da ki karakterlere şöyle bir bakacak olursak;

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Dizi Oyuncuları

  • Han Yeo-Reum : Dizimizin kadın başrolü olan karakter Chae Soo-Bin tarafından canlandırılıyordu. Kendisinin oyunculuğunu ben şahsi olarak severek izlerim. Rolde inanılmaz yakışmıştı kızımıza.

Where Stars Land

Dizide bir kadın olarak da yaşadığı zorlukları izlediğimiz karakterimiz, her şeye rağmen ayakta kalmanın bir yolunu buluşu ile kadın gücünün sembolüydü.  Aslında partneriyle ilk bölümlerde olan atışmalarında farklı bir karakter mi acaba diye düşünmemize sebep olsa bile, karakteri yedirdiğimizde gayet planlanmış bir ilerleme olduğunu fark ediyorduk.

Çok zeki ve işinde başarılı olan taraf olmasa da sosyal becerileri sayesinde işte tutunması zor olmayan taraf olarak öğrenmeye açıklığını belli ediyordu. Sadece gerçekten gözleriyle görür ise uyarılara değer verişi ile de bu durum destekleniyordu.

  •  Lee Soo-Yeon :Where Stars Land ‘ın erkek başrolü Lee Je-Hoon tarafından canlandırılıyordu. Kendisini ilk defa böyle bir karakter canlandırırken izledim. Açıkçası karakterini özümsemem biraz zordu.

Öncesinde bol aksiyon geçmişi olan daha karanlık dizilerde izlediğimiz Je-Hoon’u bu şekilde izlemek büyük keyif verdi. Sizin de böyle bir önyargınız varsa bana güvenin diziye başlayabilirsiniz.

Karakter olarak sırları olan bir karakter olması sebebiyle dizinin gizli saklı durularına hep bir şekilde dahil oluyor. 1. derecede bir engeli bulunan karakterimiz belli aparatlar yardımıyla ayakta durabiliyor. Ve bu aparatların varlığını ise işyerinde sayılı miktarda kişi bilmekte. Zaten karakterin genel sorunları da bu durum çevresinde gelişiyor.

Dizide departmana yeni katılan Yeo-Reum’a kadar kolay kolay iletişim kurmayı tercih etmeyen karakter Yeo-Reum ile sosyalleşme alanında ilk adımlarını atıyor. Ve bu alan da dizinin konu çeşitliliği için önemli yer tutuyor. Karakterin insan ilişkilerinin artışını izlemek bile keyif verebiliyordu.

  • Ko Eun-Sub : Karakteri Rowoon’un canlandırıyor oluşu en azından hep kötü dizilerde oynamıyor dedirtti. Birileri şu oğlanın her gelen senaryoyu kabul etmek gibi bir yükümlüğü olmadığını kendisine iletmeli. Evet maalesef ki She Would Never Know’daki halinden bahsediyorum.

Where Stars Land konusu

Maalesef bu Where Stars Land ‘de de bir ikinci erkek durumu var. Ama dizi 2.erkekliği öyle ayarında çevirdi ki çok fazla ikinci ve ısrarcı erkeği izlemedik. Yerine daha yumuşak geçen acılarından çok kabullenişi ile yumuşakça atlatabilen bir ikinci erkek izledik. Ki bu da yeni bir ikinci erkek tipiydi. Sonuç olarak ben beğendim. Reddedildiğinde tam gaz dağılan bir erkek yerine, böyle atlatan bir 2.erkek yapımı daha iyi oluyormuş.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Where Stars Land Yorumu

YİNE DİZİNİN DAHA DERİN YORUMLAR KISMINA GELİYORUZ. SPOİLER YEMEK İSTEMEYEN OKUYUCULARIM, DİZİYİ HERHANGİ BİR PLATFORMDAN AÇIP DİZİ SEKMESİNE KAYARAK BURADAN UZAKLAŞSIN.

  • Dizinin başında yeni geçtiği departmanda Yeo-Reum’ın yaftalandığı kavgaların aslında sebebinin bir taciz ile birlikte kendini korumak için yapmış olduğu eylemler olduğunu görmek hayatın gerçeklerinin dizide yansıtılmış hali gibi vurucuydu.

İzlerken az bile yapmışsın kendini korumak en doğal hakkın demediğim tek anım olmadı. Diğer kayıtlara geçmiş kavgalarında ise karşı taraf ile oldukça yakınlaşmış olmaları ise diziye belli anlarda keyif ve gülümseme getirdi. Yani sabıkası bile diziye keyif katmayı başardı ve altı doldurulabildi.

  • Abi kardeş ilişkileri ile birlikte eski Soo-Yeon ile ilgili oldukça sahne gördük. Onu tanırken aynı zamanda yaralarının da geçmişi hakkındaki tüm hikayeleri de görmüş olduk. Karakteri tanımak adına oldukça yararı olan bu ilişki, konu bakımından da kilit bir noktadaydı.

Fakat bu ilişki de kardeş çıkmalarına da gerek var mıydı? Hadi kardeş çıktılar bunlar kanlı bıçaklı olmuşlar öz kardeş de değiller. Birbirlerine bu derece bir bağlılık kurmaya gerek var mıydı bilemedim.

  • Havaalanın birçok birimiyle ilgili kısımlar mevcuttu. Yukarıda bahsetmediğim karakterler arasındaki ilişkilerde oldukça keyiflendirdi seyri.

İkinci Çift

En ilgimi çeken ilişki, havaalanı güvenlik timindeki ikili idi. Birbirlerine açılışlarına kadar o kadar güzel ilerledi ki… Hikayeleri, bana sorsanız birkaç fazla bölüm ekleseler bu ikili için oturur izlerdim. Birbirleriyle uyumları çok güzeldi.

Where Stars Land konusu

  • Ana çiftimizin birbirlerine karşı olan sırlarını yani kızımızın zorbalık hakkındaki durumuna oğlanın ise bu engel konusundaki açılışı aynı bölüme öyle güzel denk geldi ki duygusal bir sahne oldu oldukça.

Ama çiftimiz arasındaki sırların çoğunluğu erkek tarafına ait olduğu için bu denk gelişler oldukça fazla oldu da denebilir. Ama kızımız bu ağır sırların açığa çıkışlarında ve kendisine anlatılışlarında bir engel durumunda nasıl tepkiler verilebileceğinin dersini okutturuyordu dizide.

  • Ve benim en duygusala bağladığım kısım ise ‘Ben zaten hayatta hep bir şeyleri bekledim.’ sözünün geçtiği kısımdı.

Bu söz zaten başlı başına bir duygu barındırırken… Altını evlatlık oluşuna ve bunu annesi ve babasıyla tanışmak için bile beklemesiyle açıklaması inanılmaz vurucuydu. Bunu açıkladığı sahne dizide favori sahnemdi her detayı ile.

Where Stars Land Kimler İzlemeli

Where Stars Land genel olarak beğendiğim. Ama her yaş grubunda beğeni toplayacağına garanti veremeyeceğim bir diziydi. Ama çalışma hayatı izlemeyi seviyorsanız. Dizi ile birlikte havaalanı ortamında başınıza gelebilecek olaylar ile birlikte karakterlerin yaşamlarını izlemek sizi keyiflendirecektir.

Sonuç olarak bu haftaki dizi yorumumuz bu kadar, haftaya bir başka dizi yorumunda görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın bir hafta kadar haftaya yoklama alacağım.

Daha fazla dizi incelemesi için tıktık

 -Meya

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir