Ao Haru Ride Konusu ve Anime İncelemesi

 Ao Haru Ride ( Blue Spring Ride ) Konusu ve Yorumu

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

 Ao Haru Ride Konusu

Birbirini ortaokulda tanıyan ve birbirinden hoşlanan iki gencin hikayesini anlatıyor. İkili ortaokul da tatsız bir şekilde ayrılıyor. Kader ise onları lise de bir araya getiriyor. Ve de ikili arasındaki sorunlar bir bir açığa çıkıyor. Biraz dramatik ama genel itibari ile eğlenceli ve de heyecanlı bir anime.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

 Ao Haru Ride Anime İncelemesi

Ao Haru Ride Konusu

Gel gelelim bu anime hakkındaki görüşlerime. Ben bu animedeki oğlumuza biraz üzüldüm çünkü öyle inancını kaybetmiş ve de öyle umutsuz ki her şeyden elini eteğini çekmiş bir vaziyette. Bir yandan da hak veriyor insan böyle olmasına ama yine de üzülmeden edemiyor insan.

İşte bu anda kızımız devreye giriyor ve de oğlumuz bu karamsarlık çukurundan çıkarmak için elinden geleni yapıyor. Biz kızların azmini hafife almamak lazım. İşin bir de şu yanı var, kızımız önceden bir çok sıkıntı çekmiş birisi o yüzden kendi gibi olmaktan vazgeçmiş ve de rol yapmaya başlamış açıkçası. Bu durum yeniden oğlumuz ile karşılaşıncaya kadar devam ediyor ondan sonra ise kendine geliyor ve rol yapmayı bırakıyor.

Bu animedeki iki karakter de aslında insana bir çok yönden bir şeyler açılıyor. İnancını kaybetmenin zorluğunu gösteriyor bir yandan ise kendin gibi olmanın zorluğunu. Animeyi izledikçe insan kendi benliğinin farkına varıyor. Pes etmemesi gerektiğini en çokta kendi gibi olmaktan vazgeçmemesi gerektiğini anlatıyor bizlere. Umarım bu anime sizlere biraz daha olsa kendinizi iyi hissetme olanağı sağlar. İyi seyirler dilerim….

 Ao Haru Ride Karakterleri

  • Kou Mabuchi : İnancını kaybetmiş ve artık ne olursa olsun modunda olan karakterimiz.
  • Futaba Yoshioka : Her ne olursa olsun pes etmeden kendini geliştirmeye çalışan kızımız.

Gamzeli

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir