Fairy Tail Konusu ve Anime İncelemesi – Anime Yorumları

Fairy Tail Konusu ve Anime Yorumu

Fairy Tail Konusu

Hikayemiz Fioria Krallığı‘nın Magnolia şehrinde yer alan büyücü loncası FAİRY TAİL‘ in ve bu loncaya üye olan büyücülerin başlarından geçenleri anlatıyor.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Fairy Tail Anime İncelemesi

Eveeet… Uzun zamandır yazmamışım gibi hissettim jckxkxlz. Bu hafta çok sevdiğim bir animeden bahsetmeye karar verdim. Bu animenin bende ki yeri çok ayrı. Yıllarımı vererek izlediğim birlikte büyüdüğüm bir seri olur kendileri. Fairy Tail isminden de anlaşıldığı gibi (peri kuyruğu demek) fantastik bir hikaye. Bol bol aksiyon, komedi, macera birazcık romantizm içeriyor. Ama benim konu olarak en çok sevdiğim yanı dostluğa verilen değer. Lonca üyeleri arasında ki bu bağı izlemekten hiç sıkılmamıştım.

Fairy Tail

Fairy Tail 9 sezon 328 bölümden oluşuyor. 8 tane orijinal video animasyonu 2 tane de filmi var. Yani anlayacağınız başladığınızda bitirmenizin baya uzun süreceği, başlamaya biraz zor niyet edebileceğiniz bir seri. Ama pişman olamayacağınızın garantisini verebilirim. Nasıl bittiğini bile anlamayacaksınız bence.

Karakter çizimleri, seslendirmeleri, openiningi her şeyiyle benim için bir baş yapıt. İzlerken bol bol gülebileceğiniz yeri geldiğinde sizi ağlatacak, yeri geldiğinde heyecanlandıracak kaliteli bir seri. (Sanki ürün satışı yapıyormuş gibi hissettim ncjnckcmkc)

Fairy Tail

Hikayemiz Lucia Hertefilia adındaki bir büyücü kızın FAİRY TAİL loncasına katılmak için yola çıkması ve yolda lonca üyesi Natsu Dragneel ile karşılaşmasıyla başlıyor. Loncaya birlikte geldikten sonra loncanın S seviye büyücüsü Erza Scarlett ve buz büyücüsü Gray Fullbuster‘ın da onlara katılmasıyla bir takım olarak görevlere çıkmaya başlıyorlar.

Fairy Tail ilk bölümlerinde Lucia‘ nin hikayesi gibi gözükse de tüm üyelerin geçmişlerinden ve yaşadıklarından bahsediyor. Olay örgüleri çok iyi kesilmiş gibi hissettirmiyor hiç.

Animenin en başında Natsu’nun amacı 100 yıllık bir göreve gitmekti. Yazarımız bizi 328 bölüm boyunca bekletip anime bittikten sonra FAİRY TAİL 100 YEAR QUEST şeklinde devam mangası çıkardı. Yakında büyük ihtimalle animesi de çıkar. Hiç bitmemesini isteyen severleri için güzel bi haber tabi ki ama yazarın da hiç bitirmemeye niyetli olduğunu düşünüyorum.. Tabii bu uzun bölümler ve bol sezonlar sizi yıldırmasın kesinlikle, izlemeniz gereken harika bir seri. Bölüm sayısından korkmadan başlayın derim ben.

Sağlıcakla kalın…

Daha fazla anime incelemesi için tıklayın.

-Lulin

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Lulin

Lulin

Merhaba. Ben Lulin. İlahiyat 1. Sınıf öğrencisiyim. Bir çok alana ilgim var ve farklı şeyleri severim bu yüzden belli bir hobi söyleyemeyeceğim ama en sevdiğim şeyler arasında yazmak var. Burada yazdığım kelimeler sizlerle buluştuğu için mutluyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir