Servamp Konusu ve Anime İncelemesi – Anime Köşesi

Merhaba ben kısaca mim ama siz bana uzun uzun seni seviyorum da diyebilirsiniz tabii ? Neyse çok uzatmadan konuya geçeyim.  Animemiz “ Servamp”. Öncelikle genel bilgileri ve özeti verip yorumuma öyle geçeceğim.

Servamp Konusu

 • Bölüm Sayısı: 12 (her bölüm 24 dk)
 • Sezon Sayısı: 1
 • Türü: Aksiyon, Doğaüstü Güçler, Komedi, Vampir, Dram

Konusu: Bir lise öğrencisi olan Mahiru Shirota olabildiğince zahmetsiz ve basit şekilde yaşamanın en iyisi olduğuna inanmaktadır. Hiçbir şey yapmayıp sonra pişman olmak da zahmetli olduğundan bir gün okuldan dönerken sokakta karşılaştığı siyah bir kediyi evine alır. Bu kedi aslında yedi ölümcül günahı temsil eden ve “ Servamp ” denilen yedi hizmetkar vampirden biridir.

Sleepy Ash”, yani Tembellik Servampı ’dır. Mahiru ona Japonca’da “siyah” anlamına gelen Kuro adını verir ve minik de bir kedi zili takar. Başına geleceklerden henüz habersiz olan Mahiru, doğaüstü hizmetkarlar ve kana susamış varlıklar arasında ölümcül bir savaşın içine sürüklenecektir.

 Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

Öncelikle şunu söylemek istiyorum, bu seri benim “Efsane” dediğim listede de değil, “Çok kötü” dediğim listede de. Sadece keşke böylesine güzel bir konuyu, temayı, kurguyu, karakterleri ve çizimi harcamasalarmış dediğim animelerdendi.

Neyse, sevdiğim yanlarından bahsederek başlayayım o zaman yazmaya. Sürükleyici ve izlemesi çok keyifli bir seriydi bir çırpıda bitti. Komediyi de aksiyonu da gizemi de çok iyi vermişler. Karakterlere gelecek olursak, bazen tripleri sinir etse de, yazar karakter özelliklerinden sapmadan dengeli bir çizgide işlemiş her birini. Servamp-Eve ikililerininse hangisine düşeceğini şaşırıyor insan. Yine de benim favorim Hyde ve Light çiftiydi. Aptal tartışmalarına rağmen kimyalarının uyumunu çok sevmiştim.

servamp konusu

Hoşuma giden bir başka detay da Mahiru’nun “zahmet” anlayışıydı. Biraz farklı, fizikselden ziyade daha çok akılla ilişkili. İzlerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınızdır.

Vampir animesi olduğundan kan içme olayıyla ilgili de bir saçmalık beklemiştim; ısırınca salatalık sesi çıkması, iç iç bitmeyen mübarek kan, fantezi dünyası rengarenk vampirler… Ama hiç beklediğim gibi olmadı. Birtakım mantık hataları ve eksiklikler vardı. Ama izlerken o kadar sardı ki ancak izledikten sonra geçirdiğim ufak çaplı sinir krizi yüzünden (nedenini birazdan söyleyeceğim) animeyi tekrardan düşünürken fark ettim hepsini.

Çizimler ve animasyon da epey iyiydi. Hele openingi OLDCODEX – Deal With… Duyduğum ilk andan beri en sevdiğim 5 openingden biri…

 Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Servamp

Sinir krizimin sebebine gelecek olursak, hikayeyi o kadar saçma bir sonuca bağlamışlar ki… Giriş, gelişme mükemmel. Olayları çok güzel örüyorlar, merak unsurları, yeni karakterler, olaylar… Ancak ana olayı, asıl konuyu öyle saçma çözmüşler ki hani yemeğin yanında içtiğin meşrubatının son lokmaya göre özenle ayarladığın son yudumunu sevgilinin ya da arkadaşının bir anda kafaya dikmesi gibi bir hayal kırıklığı bırakıyor insanda. Sanki bisiklet boyunda paketlenmiş bir hediye kutusunun içinden aça aça en son küçük bir broş çıkması gibi…

Tabii ki söylemeyeceğim sonunu ama bittikten sonra “şimdi ben bu animeyi sevdim mi sevmedim mi ya??” ikileminde kaldığım bir animeydi. Bende oluşturduğu öfke, hayal kırıklığı ve üzüntüye rağmen izlerken hissettiğim o heyecan duygusunu daha çok sevdiğim için öfkem geçince yine de sevdiğimi fark ettim.

İzlediğinize pişman olmayacağınızı söyleyebilirim. İzlerseniz en sevdiğiniz Servamp-Eve çiftini yorumlara yazmayı unutmayın! (Asla merak ettiğimden değil canım :D) Son olarak bu tatlı minnak kuro gifi ile veda ediyorum, Başka yazılarda görüşmek üzere!

Mim

Daha fazla anime incelemesi için tıklayın.

4 thoughts on “Servamp Konusu ve Anime İncelemesi – Anime Köşesi

 • 20/06/2021 tarihinde, saat 17:31
  Permalink

  Sonu benim de anlayamadığım saçma bulduğum tek yerdi. Kesinlikle açık uçlu bırakılmış ikinci sezonun acilen gelmesi gerek. Yazını zevkle okudum. Teşekkürler

 • 20/06/2021 tarihinde, saat 17:50
  Permalink

  Yazdıklarının hepsinin beni yansıttığını düşünüyorum mdmclflvldlv ve benim çiftin Kuro ile Mahiruydu (~‾▿‾)~ ellerine sağlık ve seni çoook seviyorum~

 • 20/06/2021 tarihinde, saat 22:42
  Permalink

  Ben de beni yansıtmışsın kalp kalp kalp

 • 06/10/2021 tarihinde, saat 16:47
  Permalink

  Aynen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir