Sword Art Online Konusu ve Anime İncelemesi

Farklı Bir Anime : Sword Art Online Konu ve Yorumu

Sword Art Online Konusu

SAO bir sanal gerçeklik oyunudur. Oyuna katılan 10.000 kişi her şeyden habersiz oyunu anlamaya, alışmaya çalışmaktadır. Bunlardan biride Kirito ‘dur. Karşılaştığı bir oyuncu ile kısa sohbet ederler. Kirito oyuna devam etmek isterken diğer oyuncu oyundan çıkacaktır ama bir terslik vardır. Ana menüden çıkış butonu yoktur. Bir hata olduklarını düşünürler ve birden başlangıç kasabasının merkezine ışınlanırlar. Oyun yöneticisi esaslı bir giriş yaparak, bu oyunu ancak son kattaki -100.kat- boss ile dövüşüp oyunu tamamlayarak çıkış yapabileceklerini söylemiştir.

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

Sword Art Online İncelemesi

Evettt öncelikle selamlar herkeseee. Anime üç sezon ve bir devam filminden oluşmakta. Bir iki tane de ekstra bölümler var. İlk sezon 25 bölüm ve 9 özel bölüm içeriyor. Özel bölümler chibi tarzında, konu ile alakasız bölümler, ben izlemedim. Genelde konu ile alakasız chibi tarzında olan özel bölümleri izlemem. Bir sezon yarıya ayrılmış, sanki on dörtten sonrası ikinci sezon gibiydi. Ve kesinlikle son yarıyı beğenmedim.

Sword Art Online yorum

Aincrad‘ın canavarları, ortamı, oyuncuların arasındaki bağlar ve Kirito‘nun dövüş becerileri ilk yarıda oluyor. Bazı aksiyon sahneleri var ama yok gibi, bazı sahnelerde maksimum bir dakika süren aksiyon sahneleri var.  Fazlaca konuşmalar yerine hareketli sahneleri arttırmış olsalardı çok daha iyi olurdu. Kısa sahneler ama çok iyi sahnelerde vardı ama bu yirmi beş bölümlük bir anime için yeterli değildi.

İlk yarı için fazla romantizm yoktu ama hiç yokta değildi. Genelde animeler ne tür olursa olsun içinde romantizmi seven biriyimdir  veya olmasını isterim ama karşı karakterlerden midir bilmiyorum bu anime de romantizmi azıcık göz ardı edip maceracı tarafını önde tutabilirlermiş.

Sword Art Online

  • Anime İçin Küçük bir spoiler olabilir dikkat!!

İkinci yarı ise Elfheim’de geçiyor. On bir bölüm boyunca belki de iki bölümü idare eder düzeydeydi. Başlangıcı ayrı saçma, sonu saçma, finali apayrı saçmaydı. Kirito‘un psikolojisi iyi olmayabilir diyordum ama ikinci yarı sanki Kirito başka bir kişiliğe bürünmüş gibiydi. Hatta iki ayrı mangaka varmışta ikisinin senaryosu çöpe gitmesin diye iki farklı senaryoyu bir yapmışlar gibi.

Sword Art Online yorum

Kirito’nun ilk yarıya göre mantıksız ve aceleci davranması sinir bozucuydu. Gücü bakımından güçlüydü ama bu bölüm daha çok romantizme ağırlık vermiş gibilerdi ve fazla aksiyon yoktu yukarıda belirttiğim gibi. Bir de bunun yanında Kirito’un kız kardeşinin ona aşık olması rezaleti vardı. Sırf kız kardeşi Sugu yüzünden  ve Kirito’un davranışları yüzünden söylene söylene izledim son yarıyı. Japonlar yine araya ensest sokuşturmuşlar.

‘Ya Kirito abim değilmiş, hemen aşık olmalıyım’ diye hissetmek için gelmiş dünyaya. Hayır, tamam abisine aşık olmasını geçiyorum hala ortalıkta onii-chan diye gezinmesi kafamı bozdu. Gurursuz kız ne olacak. Yani Asuna yok diye kız kardeşi ile dram yaratmasalardı olmazdı.

Anime için ikinci sezon kötü, üçüncü sezon efsane diyorlar ama ben izler miyim bilmiyorum. Ama bence animenin ilk on dört bölümünü izleyip bırakın. Sonrasında çok bir şey kaybetmezsiniz hatta sonunu hayal ederek çok daha güzel senaryo yazabilirsiniz.

Görüşmek üzeree, sağlıcakla kalın…

-Rase

Anime Önerileri için Buraya Tıklayın.

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir